• TV Nova
  • NAJDĚTE 8 ROZDÍLŮ: To je proměna! Jak se změnily postavy ze Souboje Titánů?

NAJDĚTE 8 ROZDÍLŮ: To je proměna! Jak se změnily postavy ze Souboje Titánů?

NAJDĚTE 8 ROZDÍLŮ: To je proměna! Jak se změnily postavy ze Souboje Titánů?
Zdroj: TV Nova

Vypusťte Krakena! Legendární věta, kterou zná několik generací. Ve filmu Souboj titánů musí mladý Perseus podniknout nebezpečnou cestu, aby zachránil krásnou Andromedu. Film byl natočen v roce 1981, v roce 2010 se dočkal remaku! Povedl se?

Perseus, syn boha Dia a pozemské ženy, je nevědomky zatažen do intrik žárlivé Diovy manželky Héry a více či méně malicherných konfliktů ostatních bohů. A tak Perseus na své cestě za štěstím a krásnou Andromedou musí překonat nejen mýtické nestvůry, včetně Krakena, Medusy, ale i lidské vrtochy božských vládců Olympu.

NAJDĚTE 8 ROZDÍLŮ: Jak se změnily všechny postavy? Takhle vypadaly ve staré a takhle v nové verzi filmu.

1. Perseus
Syn Dia a Danaé, jeden z nejznámějších hrdinů řecké mytologie. Vítěz nad Medusou, osvoboditel Andromedy a zakladatel Mykén.

FOTO:  TV Nova

2. Andromeda
Andromeda je v řecké mytologii dcerou aithiopského krále Kéfea a jeho manželky Kassiopeie. Stala se manželkou Persea, vnuka argejského krále Akrisia.
FOTO:  TV Nova

3. Kraken
Kraken je bájný obří hlavonožec schopný potápět celé lodě. Podle některých zpráv býval spatřen u pobřeží Norska a Islandu. Příběhy o této obrovské mořské příšeře s mnoha chapadly kolovaly mezi námořníky odpradávna. Zvláštností zůstává, že v řecké mytologii nebyl nikdy zmíněn.
FOTO:  TV Nova

4. Medůza
Medusa byla jediná smrtelná z trojice Gorgon, obludných dcer boha a ochránce všech mořských příšer Forkýna a jeho manželky Kéty. Byla nadmíru ošklivá, ale ne od narození. Protože se nechala svést Poseidónem v Athénině chrámu, proměnila ji bohyně v obludu.
FOTO:  TV Nova

5. Cháron
Syn boha věčné tmy Ereba a bohyně noci Nykty, převozník mrtvých do podsvětí. Bývá znázorněn jako hrubý, vyzáblý a nevlídný stařec nebo jako okřídlený démon s dvojitou sekyrou, s kladivem nebo veslem.
FOTO:  TV Nova

6. Kalibos
Syn bohyně Thetis loví a ničí vše živé v okolí Měsíční studny. Zabije i Diovy neposkvrněné posvátné létající koně. Jako trest za tohle a jiné prohřešky, Zeus přemění Caliba na satyra – kreaturu odsouzenou žít odděleně v bažinách.
FOTO:  TV Nova

7. Pegas
V řecké mytologii okřídlený kůň, syn boha moří Poseidóna a Medúsy.
FOTO:  TV Nova

8. Stygijské čarodějnice
Enyo, Pemphredo and Deino jsou tři čarodějnice, sestry, které znají budoucnost. Poradí Perseovi jak zabít Krakena.
FOTO:  TV Nova

 
Mytologický dobrodružný film Souboj Titánů z roku 1981 můžete sledovat ve středu 28. června od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze ve čtvrtek 29. června od 15:50.


NEPŘEHLÉDNĚTE:
Z TOHO MRAZÍ: Co spojuje Jamese Deana, Heatha Ledgera a Paula Walkera? Je v tom smrt!

TAK TO BYLO VE SKUTEČNOSTI: V čem se film Chyť mě, když to dokážeš liší od reality? Nejen výší ukradené částky!

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady