VELMI NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI: Herce byste po 18 letech nepoznali! Co se to s nimi stalo? FOTO

VELMI NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI: Herce byste po 18 letech nepoznali! Co se to s nimi stalo? FOTO
Zdroj: Archiv TV Nova

Nemládne nikdo a od premiéry filmu uteklo téměř 20 let! Poznáte vůbec hlavní postavy tohoto kultovního filmu? Takhle dnes vypadají!

Román v dopisech o ukrutných milostných hrách dvou morálně lhostejných šlechticů, jmenovitě bývalých milenců markýzy de Merteuil a zástupce hraběte Sebastiana Valmont, v roce 1792 šokoval francouzskou veřejnost a stal se čtenářskou senzací. Větší popularitě než epistolární román se těší filmová zpracování. A těch bylo také požehnaně. Mezi ty nejúspěšnější patří snímky Valmont, režírovaný Milošem Formanem a Velmi nebezpečné známosti, kde je příběh přenesený do moderní doby – na Manhattan.

Galerie


Od natáčení uběhlo dlouhých 18 let, podívejte se, jak se představitelé hlavních postav změnili:

Ryan Phillippe (Sebastian Valmont)
Pro teenagerovského lamače srdcí se mělo jednat o zásadní roli v kariéře, a tak tomu také pobylo. Ovšem pouze na chvíli. Po úspěchu Velmi nebezpečných známostí se objevil v oscarovém filmu Crash nebo v Eastwoodově Vlajkách našich otců. Bohatého playboye si zahrál i ve filmu Obhájce. Mimo herectví se pokusil prorazit i jako producent a režisér, ale nebyl moc úspěšný. Jeho filmový debut Chyť peklo se točí nečekaně kolem mladého playboye. Osm let byl ženatý s Reese Witherspoon, kterou potkal na natáčení jejich osudového filmu...

FOTO:  TV Nova

Sarah Michelle Gellar (Kathryn Merteuil)
Miláček amerických teenagerů není jenom hezká tvářička nebo skvělá herečka, ale intenzivně se také věnuje charitě, podporuje organizace pomáhající ženám s rakovinou srdce, vyrazila také na Haiti stavět domy pro potřebné. Doma má cenu Emmy za nejlepší seriálovou herečku, což je obdoba filmových Oscarů. Kdo by si ji nepamatoval jako Buffy, přemožitelku upírů. Před Velmi nebezpečnými známostmi si zahrála s Ryanem Phillippem v Tajemství loňského léta. Nyní už tolik netočí, sláva z devadesátých let pomalu a jistě vyprchala...

FOTO:  TV Nova

Reese Witherspoon (Annete Hargrove)
Poprvé udělala díru do světa seriálem Přátelé, kde hrála Rachelinu hloupou sestru. Nejvíce zapamatovatelná byla v roli lehkomyslné Elle Woodové v triologii Pravá blondýna. Za roli byla nominovaná na Zlatý glóbus. Za film Walk the Line dokonce získala Oscara, za film Divočina na něj byla opět nominovaná. Reese je velkou bojovnicí za práva dětí, pomáhala obětem hurikánu Katrina a spolupracuje s mnoha charitami. Od roku 2011 je vdaná za talentového agenta Jima Totha, v roce 2012 se jim narodil syn.

FOTO:  TV Nova

Na napínavý thriller s nezapomenutelným soundtrackem se můžete podívat v pátek 30. června od 21:50 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Z TOHO MRAZÍ: Co spojuje Jamese Deana, Heatha Ledgera a Paula Walkera? Je v tom smrt!

NENÍ EASTWOOD JAKO EASTWOOD: Jak Clint snáší, že mu slávu kradou jeho jmenovci?
 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady