TOP 11: Odvážný detektiv i obyčejný prosťáček Tom Hanks. Jaká je jeho nejlepší filmová role? HLASUJTE!

TOP 11: Odvážný detektiv i obyčejný prosťáček Tom Hanks. Jaká je jeho nejlepší filmová role? HLASUJTE!
Zdroj: TV Nova

Herec Tom Hanks má za sebou už pěkný počet natočených filmů a role, které zvárňuje, jsou hodně různorodé. Kde vás zaujal nejvíce? HLASUJTE!

V současné době patří Tom Hanks mezi nejlepší herce své generace. O tom, že je hvězdnou první velikosti nemůže být pochyb.

FOTO:  profimedia.cz

Z talentovaného komika se stal během několika let oblíbeným hercem. Není náhoda, že ezi jeho nejbližší přátele patří Steven Spielberg, se kterým společně patří mezi nejvlivnější tvůrce Hollywoodu. Exceluje v komediích i ve vážných dramatech a jeho postavy jsou jen stěží zapomenutelné. Většina snímků, ve kterých si Tom zahrál, patří mezi to nejkvalitnější, co hollywoodské produkce divákům nabízí. Tom v sobě spojuje hereckou neokázalost s vystupováním milého chlapíka odvedle. Právě díky tomu je divákům tak blízký.
 

Nezapomeňte hlasovat v anketě! Který film s Tomem Hanksem je váš nejoblíbenější?


1. Velký (Big, 1988) – Tom zde bravurně ztvárnil roli třináctiletého chlapce, který se ocitl v těle 35letého muže. Za tuto roli byl také poprvé nominován na Oscara a získal za ni Zlatý glóbus.

FOTO:  csfd.cz


2. Samotář v Seattlu (Sleepless in Seattle, 1993) – Velmi dojemný a srdceryvný příběh osamělého muže, který svou životní lásku najde díky vysílání rádia.

FOTO:  Nova.cz

3. Philadelphia (Philadelphia, 1993) – Právě za tento film získal Tom Hanks svého prvního Oscara.

FOTO:  csfd.cz


4. Forrest Gump (Forrest Gump, 1994) – Naprostá klasika, kde Tom Hanks fenomenálně zahrál prostého muže, který dělá vše, co se mu řekne, s velkým nasazením, aniž by k tomu měl nějakou vlastní motivaci nebo důvod. Film si vysloužil mnoho ocenění včetně tří Oscarů. Jednu zlatou sošku za hlavní mužskou roli si odnesl i Tom Hanks stejně jako Zlatý glóbus.

FOTO:  ČSFD


5. Apollo 13 (Apollo 13, 1995) – Ve filmu Apollo 13 si zahrál kosmonauta – a i to jsme mu věřili na sto procent.

FOTO:  csfd.cz


6. Láska přes internet (You’ve Got Mail, 1998) – Romantická komedie se sympatickou hlavní dvojicí Tom Hanks a Meg Ryan, kteří znovu nacházejí lásku. Tentokrát přes emaily a nutno podotknout, že jsou oba skvělí.

FOTO:  Nova.cz


7. Zelená míle (The Green Mile, 1999) – V tomto dramatu ztvárnil roli dozorce ve věznici s celami smrti.

FOTO:  csfd.cz


8. Trosečník (Cast Away, 2000) – Kdo by někdy netoužil utéct před všemi starostmi na pustý ostrov? Tom po zkušenosti z natáčení tohoto filmu už určitě ne. Během natáčení musel rapidně zhubnout a i za tento snímek získal další nominaci na Oscara. Tu ale bohužel neproměnil.

FOTO:  TV Nova


9. Chyť mě, když to dokážeš (Catch Me If You Can, 2002) – Leonardo DiCaprio a Tom Hanks. Dva oblíbení herci a idolové. Jak to dopadne, když jsou oba obsazeni do stejného filmu? Vznikne dobrá komedie, stejně jako tato!

 

FOTO:  Nova.cz


10. Terminál (The Terminal, 2004) – Tom uvězněný díky zákonům v letištní hale, i v takovéto netradiční roli podal velmi přesvědčivý výkon, za který bychom mu z lítosti dali i poslední korunu. Naštěstí to byla jen role.

FOTO:  TV Nova


11. Šifra mistra Leonarda (The Da Vinci Code, 2006) – První zfilmovaný díl úspěšných detektivních románů s tajemstvím od Dana Browna. Tom ztvárnil roli symbologa Roberta Landgona, který má pomoci vyřešit vraždu. Není divu, že díky dobré zápletce a skvělému obsazení měl film ohromný úspěch. Tom si zde zahrál po boku Audrey Tautou, kterou můžete znát například z filmu Amélie z Montmartru. A co vy? Chtěli byste řešit záhady a anagramy po boku R. Landgona?

FOTO:  Nova.cz


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZNAČKA LUXUSU: Takový kožich nemá ani princezna Lada, ta se zlatou hvězdou na čele!


LEGENDÁRNÍ SÉRIE ČELISTI: Který film lámal rekordy a ve kterém díle zabil žralok nejvíce lidí?

Sdílet

Nejnovější videa

Články