Který příběh z Holek pod zámkem vás zaujal nejvíce? HLASUJTE!

Který příběh z Holek pod zámkem vás zaujal nejvíce? HLASUJTE!
Zdroj: TV Nova

Celých sedm týdnů mohli diváci dokumentu Holky pod zámkem sledovat drsné příběhy žen, které se na dlouhá léta dostaly na místa, kam by se nechtěl dostat nikdo z nás.Čí příběh vás zaujal nejvíce? Drogy, krádeže, finanční podvody, nebo usmrcení z nedbalosti? HLASUJTE!

Přehrát poslední díl

Někeré si za pobyt ve vězení mohou samy, některé se za mříže ale dostaly souhrou neuvěřitelných náhod. Z těchto příběhů doslova běhá mráz po zádech! Hranice mezi tím žít v klidu a dostat se do vězení je totiž tenčí, než byste čekali. Mnohdy stačí jediná vteřina...

LIBUŠE

Libuši dostalo do vězení podnikání a následné finanční podvody, které na svou firmu dělala. Na triku má žena podvody ve výši čtyř milionů korun a poškození jí to nemohou zapomenout ani po sedmi letech, kdy opustila věznici. Vyhrožují jí prostřednictvím dopisů. Celý případ momentálně řeší kriminální policie v Opavě. Libuše si měla původně odsedět osm let a jedenáct měsíců. Soud ale její žádost o podmínečné propuštění schválil a ženu poslal domů.

HOŘKÁ PŘÍCHUŤ SVOBODY: Kdo si na Libuši počkal před vězením? Z výhružek, které dostává, jde strach!

FOTO:  TV Nova

INDI

Indi, vlastním jménem Lídie, sedí za nakládaní s drogami a krádeže. Zbytek svého trestu si odpykává ve věznici ve Velkých Přílepech. Do konce trestu jí zbývá pouze měsíc, na konci července by ji totiž měli propustit. Žádost o dřívější výstup z vězení na podmínku soud zamítl. Indi si trest odsedí v plné délce. Venku má dvě děti a partnera Ernesta, který na ni čeká a buduje nový domov, kde s ní chce žít. 

Ernest otevřeně o trestankyni Indi: Zachránil jí život! Takhle se mu odvděčila... VIDEO

FOTO:  TV Nova

MICHAELA

Vzpomínáte na ženu, která sedla do auta se svým partnerem, který si dal před cestou údajně jedno pivo? Na přechodu srazili chodce, ten následně v nemocnici zemřel. Michaela vzala vinu na sebe a přesedla si za volant automobilu. Dostala osmnáct měsíců za usmrcení z nedbalosti. Ve vězení to snášela těžko, protože dle jejích slov si myslela, že toto je možné jen ve filmu. Nakonec ji soud pustil po osmi měsících na podmínku.

DĚSIVÉ VZPOMÍNKY NA VĚZENÍ: Byla to pro mě SMRT a slyšela jsem strašné věci! Zapomene někdy?

FOTO:  TV Nova

MARIE

Marie je odsouzená za loupežná přepadení. Za tento čin se dostala do jedné cely s ženami, které sedí za vraždu! Je to pro ni opravdové utrpení. Obzvláště v noci, kdy s těmito ženami musí v jedné místnosti spát. Zažívá děsivý strach, který jí nedovolí v klidu usnout. Na druhou stranu si uvědomuje svoji vinu, ví, že za ni musí pykat. Ve vězení patří do týmu běžců. Tato náplň dne jí pomáha přemoct chuť na drogy a dostat se do dobré formy.

HOLKY POD ZÁMKEM: Ve vězení se trénuje na maraton! Trestankyně se pokusí utéct předsudkům!

FOTO:  TV Nova

IVANA

Ivana seděla ve vězení za krádeže a výrobu a distribuci drog celkem třikrát. Teď je mladá žena po čtyřech letech čerstvě na svobodě a začlenit se zpět do reality běžného života pro ni není vůbec jednoduché. „Snažím se dát ten život dokupy, snažím se najít bydlení, najít si novou práci a začít znovu,“ říká. Když se vracela do výkonu trestu potřetí, pocity byly drsnější než kdykoliv předtím. „Je to ostuda, ponížení a člověk si uvědomí, jakej je blbec. Ty první dny jsou nejhorší, vždycky se mi honilo hlavou – máma, co na to řeknou, co zase bude. Člověk přemýšlí, jestli mu venku ještě někdo zůstane. Ale přemýšlí nad tím bohužel až v tom vězení.“

OSTUDA A PONÍŽENÍ: Jaký je život na svobodě? Jedna z trestankyň promluvila!

FOTO:  TV Nova

DODA

Doda se do vězení dostala za těžké ublížení na zrdaví a za krádež. Ochranku v obchodním domě zbila tak, že měla žena zpřelámané kosti v těle včetně čelisti. Její matka na ni zanevřela, protože dcera ve vězení do kamery řekla, že její tchýně je mnohem lepší než její vlastní matka. Nikdo ji nenavštěvuje ani jí neposílá balíky. Za to, že na tzv. sčíták přišla v pyžamu, se Doda dostala na tři dy do díry – a právě tento zážitek pro ni byl pravým očistcem. 

DRSNÉ ODHALENÍ: Matka divoké Dody se nebála promluvit! Proč dceru zavrhla? Z toho mrazí

FOTO:  TV Nova

KATEŘINA

Krádeže a drogy dostaly mladou matku do vězení. Policie ji přišla zatknout přímo do porodnice, kde porodila své čtvrté dítě. Dvě děti dala k adopci, o dvě se starají její rodiče. Kateřina je na oddělelní pro toxikomany, kde navštěvuje terapeutickou skupinu. Pod dozorem psychologa se snaží vyrovnat s tím, co venku dělala, a připravit se na věžný život a všechny jeho nástrahy. 

TO VÁS ROZPLÁČE: Jaké jsou svátky za mřížemi? Trestankyně popsaly hodně smutné Vánoce

FOTO:  TV Nova

HANA

Hanka je mladá holka, která je už sedmkrát soudně trestaná. Chytla se špatné party, se kterou začala krást a brát drogy. Je vůbec možné, aby ji vězení napravilo, nebo se za mříže bude opakovaně vracet celý život? Soud jí aktuálně trest ještě o deset měsíců prodloužil!

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR: Na vězněnou Hanku čeká doma nemocná máma. Tohle vám vžene slzy do očí!

FOTO:  TV Nova

MARGITA

Nejen krádeže, na triku má mladá žena i výtržnictví a ublížení na zdraví. Margita sedí v opavské věznici na oddělení pro prychicky narušené osoby. Má sklony k sebepoškozování, již několikrát se pokusila o sebevraždu. Celu sdílela s Libuší, která se o ni starala. Pak jí ale došla s nenapravitelnou dívkou trpělivost. Po dalším pokusu Margity o sebevraždu požádala Libuše, aby byla na cele sama.

UDĚLALA TO ZASE: Margita se chtěla zabít drastickým způsobem. Z této zpovědi zamrazí

FOTO:  TV Nova

BOBINA

Tato žena sedí za to, že u sebe doma vařila jednu z nejtvrdších drog – heroin. Ten pak prodávala a také sama užívala. Dostala se tak do stavů, kterým by rozhodně nemělo být přítomno žádné dítě. Jenže u všeho byl její tehdy ještě malý syn. Bobině je 61 let a ve vězení si odpykává dlouhých jedenáct let a pět měsíců. Trestaná ale není poprvé. Snad si za mřížemi během let strávených v jedné cele uvědomila, co dělala, a po výstupu na svobodu bude sekat dobrotu a užívat si syna a vnučku, na kterou se těší.

JAKÉ TO ASI JE? Neuvěříte, kolikáte Vánoce už Bobina ve vězení oslaví! Jak to zvládá?

FOTO:  TV Nova

Silné příběhy, drsné osudy a pohled do duší několika odsouzených žen, které si své tresty odpykávají ve třech ženských věznicích. Který příběh vás chytil za srdce? HLASUJTE V ANKETĚ!

ČTĚTE TAKÉ

VIDEO: Za co šla Zuzana sedět mezi vrahy? Nebezpečná je něčím úplně jiným!

NETRADIČNÍ SPOJENÍ: Co má společného herec Jiří Dvořák a Holky pod zámkem? To neuhodnete!

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady