UKRADENÝ TANČÍCÍ DŮM: Poznáte, ve kterém filmu si zahrál? Dokonce na vzdálené planetě!

UKRADENÝ TANČÍCÍ DŮM: Poznáte, ve kterém filmu si zahrál? Dokonce na vzdálené planetě!
Zdroj: Nova.cz

Víte, ve kterém slavném americkém filmu si „zahrál“ pražský Tančící dům po boku Mily Kunis a dalších hollywoodských hvězd? Až jej tam uvidíte, vykouzlí vám úsměv na rtech!

Jupiter Jones (Mila Kunis), narozenou pod noční oblohou, znamení předurčila k velkým činům. Nyní se jako dospělá, kdy sní o hvězdách, probouzí do tvrdé reality. A to jako uklízečka toalet, která má za sebou obrovské množství neúspěchů. Na Zemi ale dorazí Caine (Chaning Tatum), geneticky upravený armádní lovec, který má za úkol Jupiter sledovat. Ze všeho se nakonec vyklube velmi pěkná fantasy podívaná.

FOTO:  Nova.cz

Jupiter vychází je první 3D film sourozenců Wachowských, kteří mají na kontě například úspěšný film Atlas mraků, Matrix nebo V jako Vendeta.
 

Nejzajímavější informace ze zákulisí natáčení:

1. Film, jehož scénář byl dlouhý přes 600 stran, měl být vydaný o půl roku dříve. Díky zpožděné postprodukci, která trvala téměř rok, vyšel až o 6 měsíců později.


2. Náhoda, nebo dobré načasování? V den vydání filmu 6. 2. 2015 byla planeta Jupiter nejblíže Zemi.

FOTO:  Nova.cz


3. Do role Jupiter Jones byla původně obsazena Natalie Portman, ta ale musela být přeobsazena. Další adeptkou na Jones byla například i Rooney Mara (známá ze série Muži kteří nenávidí ženy). Roli ale nakonec získala Mila Kunis.

FOTO:  Nova.cz


4. Channing Tatum musel po celou dobu natáčení nosit náustek (podobající se psímu), který mu měnil tvar čelisti. To mu ale ve výsledku znesnadňovalo mluvení. Musíme uznat, že se s tím nakonec vypořádal velmi dobře.

FOTO:  Nova.cz

5. Sekvence honiček v Chicagu byla nejdelší natáčenou scénou a zahrnovala velké množství kaskadérských kousků. Natáčela se každý den po dobu neskutečných šesti měsíců. Herci tak patrně půl roku zažívali pocit déjà vu.

6. Hned na začátku filmu se v záběru na vzdálené planetě objeví pražský Tančící dům! Tančící dům navrhl americko-kanadský architekt Frank Owen Gehry. Není pochyb, že by se jednalo jen o náhodu. Vypadá to, že filmaře opravdu fascinoval natolik, že jej díky futuristickému vzhledu zařadili do filmu. Žádné soudní spory o autorství ale naštěstí vedeny nebyly.

FOTO:  Archiv TV Nova

 

Film Jupiter vychází můžete sledovat v sobotu 24.6. ve 20:20 na TV Nova a o den později na Nova Cinema v 17:30 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TRAGÉDIE NA PLACE: Během natáčení závěrečného dílu Hunger games zemřel slavný herecGALERIE: Jak dnes vypadají vládci Středozemě? Takhle se hvězdy Pána prstenů změnily po 16 letech!

 

 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady