• TV Nova
  • ZNAČKA LUXUSU: Takový kožich nemá ani princezna Lada, ta se zlatou hvězdou na čele!

ZNAČKA LUXUSU: Takový kožich nemá ani princezna Lada, ta se zlatou hvězdou na čele!

ZNAČKA LUXUSU: Takový kožich nemá ani princezna Lada, ta se zlatou hvězdou na čele!

Praktická záležitost i módní doplněk. Ale jen tak někdo ho doma nemá! Kolik stojí takový pravý a nejen myší kožíšek? Může si ho dovolit opravdu každý?

Praktický módní doplněk, který v chladných měsících nejen zdobí, ale především zahřeje. Ano, řeč je o kožíšcích a kožešinových kabátech, které zdobí nejdenu celebritu. A že je má v oblibě čím dál více showbyznysových hvězdiček!

Kolik ale taková paráda stojí? Jen tak někdo si koupi pravého rozhodně nemůže dovolit. Jde nejen o výstřední módní doplněk, ale také o jeden ze symbolů luxusu. Za pravou kůži si zkrátka připlatíte. Ceny levnějších modelů se pohybují v rozmezí 15–40 tisíc korun. Za některé dáte ale třeba i stovky tisíc.
 

FOTO:  obrancizvirat.cz

Za českého krále kožichů můžeme jednoznačně považovat moderátora Leoše Mareše. Ten se díky svým kožichům a módním výstřelkům v době, kdy začínal svou pěveckou kariéru, proslavil. Nespočetně let trvalo než se ze škatulky kožešinového krále vymanil. Dnes díky narozeninovým koncertům začal být s kožichy opět spojován. Leoš Mareš si ke svým narozeninám nadělil dva velké koncerty, kde ho diváci mohli poprvé slyšet zpívat naživo. Jako návnadu nabízel i speciální vstupenku za neskutečných 1 000 000 Kč. Fanoušek, který by byl ochoten zaplatit takovou sumu by kromě vstupenky získal i pověstný bílý kožich. Možná vás to překvapí stejně jako Leoše, ale takoví oddaní fanoušci se přece jen našli. A takových nadšenců se našlo dokonce osm! Leoše tento enormní zájem také velmi zaskočil a brzy si uvědomil, že se kožichu vlastně vzdát nechce ani za takovou sumu, protože má k němu silný citový vztah.

Vysoká finanční částka ale rozhodně není jedinou překážkou. Často jsou kožešiny předmětem nejrůznějších diskuzí a mnoha sporů, jestli je vůbec morální je nosit. Některé celebrity se ale dokonce samy angažují a bojují proti tomu, aby se zvířata chovala na kožešinových farmách, kde žijí v příšerných podmínkách – do kampaně se zapojila například Patricie Solaříková známá ze seriálu Ulice, nebo Andrea Růžičková z Ordinace v růžové zahradě 2. Na jeden kožich, jako třeba ten myší z pohádky Princezna se zlatou hvězdou, by musel být usmrcen opravdu velký počet těchto malých hlodavců.

 

V roce 2013 v představované kolekci se na Fashion Weeku v Amsterodamu objevil i myší kožíšek. Studenti významné návrhářské umělecké školy ArtEZ Academy v Arnhemu připravili pro přehlídková mola modely vytvořené s použitím myší kožešiny. Studenti tak rozpoutali velkou společenskou diskusi o tom, proč by se měla k těmto účelům používat právě kůže z myší.

 

Pohádkový myší kožíšek, i přes svou extravaganci, posloužil pohádkové princezně Ladě při útěku z království jako dokonalé maskování.

Podobný kožich by vás ale dnes vyšel opravdu draho a ještě byste mohli být nařčeni, že podporujete týrání zvířat! Proto si kupte raději umělý, který neudělá o nic menší parádu. A navíc ještě ušetříte!
 

Pohádku Princezna se zlatou hvězdou můžete vidět na Nově v neděli 25.6. od 16:25.

NEPŘEHLÉDNĚTE:


GALERIE: 14 slavných otců, kteří zplodili své vlastní kopie! Kde je podoba nejdokonalejší? HLASUJTE!
Dynastie Nováků se vrací na televizní obrazovky! Jak probíhalo natáčení tohoto legendárního seriálu?

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady