NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ HEREČKA HISTORIE Meryl Streep slaví narozeniny: Připomeňte si její nejlepší filmové role!

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ HEREČKA HISTORIE Meryl Streep slaví narozeniny: Připomeňte si její nejlepší filmové role!
Zdroj: Profimedia

Tato herečka byla vždycky víc než jen krásná tvářička. O tom svědčí 80 rolí a 20 nominací na Oscara. Dnes slaví již 68. narozeniny. Srdečně gratulujeme! Nyní si můžete připomenout její nejlepší filmové role. Je mezi nimi i vaše oblíbená?

Tento žebříček je složený z nejlepších filmů ikonické herečky, která nastavila laťku v herectví pořádně vysoko! Streep se ve světě filmu pohybuje déle, než si většina z nás může pamatovat, ale za tu dobu neztratila nic ze svého šarmu a umění. Stanovila rekord v počtu nominací na Oscara. Díky tomuto seznamu jejích nejlepších snímků můžete zjistit proč.

10) Karen Blixen (Vzpomínky na Afriku, 1985)
Děj filmu se odehrává v britské východní Africe na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Meryl Streep zde ztvárnila přistěhovalkyni, která hledala štěstí a životní lásku. Její výkon v roli dánské baronky jí vysloužil nominaci na Oscara. Příběh je podle skutečné události. Meryl zde demonstruje svůj sex-appeal, který do té doby nikdy nepředvedla v takové míře. Chemie mezi ní a Robertem Redfordem je elektrizující.

FOTO:  Pinterest

9) Sestra Aloysius Beauvier (Pochyby, 2008)
Streep předvedla úžasný výkon, který jí vysloužil další nominaci na Oscara. Zahrála přísnou sestru z katolické školy v New Yorku. Oprostila se od všeho hraného a jenom předvedla chladný výkon, který v tomto případě byl geniální. Film se zaměřuje hlavně na to, co její postava vnímá a jak reaguje na vztahy uvnitř katolické círvé. Později se dozví o zneužívaní mladého chlapce, od toho momentu je její charakter nelítostný ve stíhání obviněného kněze.

FOTO:  Pinterest

8) Susan Orlean (Adaptace, 2002)
Tento film, kde si zahrála po boku Nicolase Cage, dokonce sama produkovala. Výsledkem byla jedna z nejzábavnějších rolí, které kdy ztvárnila. Jedná se o další roli, za kterou byla nominovaná na Oscara. Ve filmu ztvárnila spisovatelku, jejíž knihu se snaží scénárista Cage přepsat do podoby filmového scénáře. V průběhu filmu se svými výkony dokázala z vedlejší postavy přetransformovat do postavy hlavní.

FOTO:  Pinterest

7) Francesca Johnson (Madisonské mosty, 1995)
Jako žena od rodiny se zde zamiluje do fotografa, který přijel do Iowy s novinářským záměrem. Celkem netypický film pro herečku, jako je Meryl Streep. A rozhodně netypický film pro režiséra a hlavní postavu Clinta Eastwooda. Ptáte se proč? Protože snímek je romantický a citlivý, aniž by byl okázalý. Ale jak bývá zvykem, její výkon, ve kterém rozpolcená hospodyňka má mimomanželskou aférku, jí přinesl další nominaci na Oscara.

FOTO:  Pinterest

6) Margaret Thatcher (Železná lady, 2011)
Herečka se dokázala vžít do obtížné a divoké osobnosti bývalé premiérky Velké Británie. Mistrně se přitom dokázala vyhnout tomu, aby ze své postavy udělala karikaturu. Kritici nepřijali film moc vřele a byl často kritizován, protože hlavní postava se oproti skutečnosti snažila mít neutrální názor. Tak či tak, Streep si za svoji roli odnesla Oscara, 29 let po svém prvním vítězství.

FOTO:  Pinterest

5) Julia Child (Julie a Julia, 2009)
Meryl Streep jako vysoce považovaná a ceněná kuchařka přinesla pořádné vzrušení do filmu, který mohl být parodií na kuchařské umění. Film se soustředí na Amy Adamsovou a co se stane, když se jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky Mastering The Art Of Frech Cooking, kterou napsala postava Meryl Streepové. Film sleduje životní osudy obou žen. Obrovské charisma a autorita, s tím uspěla během natáčení filmu, který je zábavnou kulinářskou skotačinou. Film jí přinesl další nominaci na Oscara.

FOTO:  Pinterest

4) Miranda Priestly (Ďábel nosí Pradu)
Svět módy není pro slabé povahy, alespoň podle tohoto filmu. Streep hraje hlavní guru módy, která je nesympatická a nesnesitelná. Díky jejímu výkonu z ní udělala komplexní figuru ve velice uznávaném filmu. A dokonale zastínila i Anne Hathaway. Její postava je inspirovaná stejně despotickou šéfkou časopisu Vogue Annou Wintourovou. Její dechberoucí výkon jí vysloužil další nominaci na Oscara.

FOTO:  Pinterest

3) Joanna Kramer (Kramerová versus Kramer, 1979)
Emotivní drama postavilo Meryl proti Dustinovi Hoffmanovi. Oba musí protrpět chaotický rozvod, boj o rodinné peníze a hlavně o syna. Streep hraje matku, která opustí svého workoholického manžela, svého syna a nenaplněné manželství. Následně se pokusila vysoudit opatrovnictví svého potomka. Sledování filmu o hořkosti rozvodu je samo o sobě nervy drásající a do toho výkony hlavních protagonistů, které přineslo Dustinovi Oscara za hlavní roli a Meryl Oscara za vedlejší roli.

FOTO:  Pinterest

2) Karen Silkwood (Silkwoodová, 1983)
Film, který podle skutečných událostí natočil známý americký režisér Mike Nichols, vypráví o ženě, jež zemře za podivných okolností těsně předtím, než se jí podaří prozradit novinářům pravdu o nedostatečné ochraně zaměstnanců před radioaktivitou v jaderné továrně, kde pracovala. Byla to nehoda nebo vražda? Případ nebyl dodnes vyřešen, ale odvaha Karen Silkwoodové, která nepodlehla psychickému nátlaku, i po smrti inspiruje politické aktivisty a ochránce životního prostředí. Streep přidala postavě obrovskou dávku emocí a komplexnost a díky tomu byla opět nominovaná na Oscara.

FOTO:  Pinterest

1) Sophie Zawistowski (Sophinina volba, 1982)
Pravděpodobně nejsmutnější film celé filmové historie. Příběh se soustředí na polskou imigrantku a její bouřlivý život po přestěhování do Spojených států. Meryl udělal z role utrápené dívky mistrovské dílo. Postupem času se odhaluje skrytá Sophiina minulost, z níž pramení všechna její trápení. V Polsku totiž prošla nejen nacistickým lágrem a musela učinit i jednu nezměrně mučivou a nesnesitelnou volbu. Strhující snímek natočený podle jednoho z nejstěžejnějších románů 20. století, Sophiiny volby Williama Styrona. Vynikající Meryl hrála srdcervoucí scény s nezjištnosti a dokázala se naučit další světový jazky a napodobovat i akcent, po právu si odnesla Oscara.

FOTO:  Pinterest

Souhlasíte s tímto přehledem? Který je podle vás nejlepší film s Meryl Streepovou?

Sledujte filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!


NEPŘEHLÉDNĚTE:
Největší trapas Meryl Streepové: Neuhádnete, co udělala se svou první soškou Oscara!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady