TRAGÉDIE NA PLACE: Během natáčení Hunger games zemřel herec

TRAGÉDIE NA PLACE: Během natáčení Hunger games zemřel herec
Zdroj: Archiv TV Nova

Nejen herec, který hrál především záporáky, ale také režisér producent. Filmový svět miloval, i přesto ho ale opustil, když mu bylo pouhých 46 let.

Philip Seymour Hoffman se narodil 23. července 1967 v Rochesteru na předměstí Fairport v New Yorku. Jeho matka Marilyn O'Connor pracovala jako učitelka na základní škole. Když se ale rozvedla s manželem a zůstala sama s dětmi jako matka-samoživitelka, získala právnickou licenci, a za několik let se stála dokonce soudkyní.

Philip Seymour Hoffman často opakoval, že pracovitost a cílevědomost zdědil právě po své matce. Prý, i když vyrůstal na předměstí, vždy měl velké plány do života – chtěl se stát profesionálním sportovcem. Jenže osud rozhodl jinak.

Jak se Philip Seymour Hoffman dostal k herectví? A proč zemřel v pouhých 46 letech?

• Už od útlého dětství se Philip věnoval sportu, závodně hrál baseball. Ve čtvrnácti letech ale utrpěl zranění krku, kvůli kterému dále sportovat nemohl- Tehdy prý začal uvažovat o herectví.

• Svou hereckou kariéru začal v divadle. Zároveň s prácí v divadle vystudoval Newyorskou univerzitu umění (New York University 's Tisch School of the Arts).

FOTO:  Archiv TV Nova

• Poprvé se objevil před kamerou v roce 1991 v epizodě krimiseriálu Zákon a pořádek, kde měl menší roli.

• První větší roli získal ve filmu Vůně ženy, kde si zahrál po boku Al Pacina. Avšak i po boku takového hereckého velikána se mu podařilo zazářit – hollywoodští režiséři si všimli jeho talentu, a tak začal Philip Seymour Hoffman dostávat jednu nabídku za druhou.

• Je držitelem mnoha cen – získal Oscara, Zlatý glóbus (a další ocenění) za film Capote, Zlatého lva z Benátského filmového festivalu za roli ve filmu Mistr a mnoho dalších nominací a cen.

• Na oscarovém snímku Capote se podílel rovněž jako producent.

• V roce 2000 se během přípravy divadelního představení seznámil s výtvarnicí a kostymérkou Mimi O'Donnell, se kterou se o několik let později oženil. Spolupracovali na několika projektech, mimo jiné na filmu Jack se chystá vyplout z roku 2010, kde Philip ztvárnil hlavní roli. Tento snímek také režíroval. 

FOTO:  Archiv TV Nova

• Už od dob studií měl Hoffman problémy s drogovou závislostí. Po promoci v roce 1989, když mu bylo 22 let, se zúčastnil rehabilitačního programu a údajně zůstal „čistý“ dalších 23 let.

• Přesto v roce 2014 ve věku 46 let zemřel na předávkování. Byl nalezen v koupelně svého přítele z filmové branže, scenáristy Davida Bara. Na místě činu byla nalezena injekční stříkačka a později bylo prokázáno, že herec zemřel na předávkování heroinem, kokainem a amfetaminem.

• Zemřel v době natáčení Hunger games: Síla vzdoru 1. část, a to sedm dní před ukončením natáčení. Scenáristé museli pozměnit scénář, aby změnily scény, které měl původně točit.

Galerie

Připomeňte si slavného Philipa Seymoura Hoffmana v jeho poslední roli ve filmu Hunger Games: Síla vzdoru 2. část tento pátek 23. června od 21:35 na TV Nova,  nebo v repríze v sobotu 24. června od 17:35 na Nova Cinema!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENO: Stmívání i Hunger Games mohly vypadat úplně jinak! A svět by neznal jednu herečku

FOTO: Kvůli Hunger Games si oholila hlavu, ale princezna to není, vzácný pane. Kdo to je?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady