NEUVĚŘITELNÉ! Přivezli je z vězení a běhaly volně po Praze

Na startu běžeckého závodu, který se ve středu 15. června konal v centru Prahy, se objevilo i několik netradičních běžců. Štafety se totiž zúčastnilo i několik vězeňkyň ze Světlé nad Sázavou. Jak je možné, že holky neutečou na svobodu, když mají takovou možnost?

Přehrát poslední díl


Pražské štafety se letos zúčastnila řada běžců se žlutou stužkou na prsou. Tito běžci totiž patřili k tzv. yellow ribbon run. Běh s podtitulem „Uteč předsudkům“ totiž poukazuje na problém obtížné zaměstnanosti osob, kteří se po výkonu trestu vrátili zpět do normálního života. Štafetu si ale rovnou zaběhlo i několik odsouzených, které jsou ve výkonu tresti a které začaly trénovat na dvorku ženské věznice ve Světlé nad Sázavou. Vězenkyně běžely ve společnosti bývalých věznů, ředitelky věznice ze Světlé nad Sázavou, ale i samotného ministra spravedlnosti, Roberta Pelikána.
 

FOTO:  TV Nova

Zleva: Tamara, Míša, Marie - tři odsouzené, které dostaly možnost zúčastnit se běhu

Pro odsouzené se tak běh stal po dlouhé době jedinečnou příležitostí, jak se dostat, alespoň na chvíli, zpět na svobodu. Všechny tři se prostřednictvím běhu dokáží odpoutat od každodenních vězeňských problémů a také lépe přijmout svůj trest. Účast na pražské štafetě tak pro ně byl neuvěřitelným zážitkem, kterého si nesmírně váží.

 

FOTO:  TV Nova

Holky pod zámkem si závod užily

Ani jednu během závodu nenapadlo, že by se mohly vykašlat na cílovou rovinku a běžet dál, vstříc svobodě. „Vůbec mě to ani nenapadlo. Já byla ráda, že jsem doběhla do cíle, na to abych běžela ještě někam dál, už bych ani neměla sílu.“ přiznává odsouzená Tamara.


Stejné pocity měla i Maruška, která je známá díky pořadu Holky pod zámkem. Ta na závodě zažila další neuvěřitelnou věc, která ji dojala k slzám. Co se Marii na trati přihodilo zjistíte ve videu!

 

Nepřehlédněte:

VIDEO: Neuvěřitelné setkání. Holky pod zámkem v tandemu s ministrem spravedlnosti. Co mu vězenkyně strčila do ruky?

ŽIVOT PO VÝKONU TRESTU: Vězení mě nenapravilo, říká propuštěná Ivana! Ale prozradila toho mnohem víc...

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady