VIDEO: Neuvěřitelné setkání. Holky pod zámkem v tandemu s ministrem spravedlnosti. Co mu vězenkyně strčila do ruky?

Už jste viděli ministra spravedlnosti v tandemu s odsouzenými ve výkonu trestu? Tato jedinečná podívaná se včera ve večerních hodinách naskytla všem, kteří třeba jen procházeli kolem pražské Stromovky.

Přehrát poslední díl


Čeští vězni za sebou mají štafetový běh, který razí heslo "uteč předsudkům". Krásné Marii z věznice ve Světlé nad Sázavou předával štafetový kolík samotný ministr Robert Pelikán. Sám vysvětlil, proč se do běhu zapojil a proč vězňům tak fandí.


Všem, kteří se zúčastnili štafetového běhu Yellow ribbon run, nebo šli ve středu večer kolem parku Stromovka, se naskytla jedinečná podívaná.

FOTO:  Oficiální zdroj

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán běžel jako první z čtyřčlenné štafety na celkem 20 kilometrů. Štafetový kolík po pěti kilometrech předal Marii, vězenkyni ze Světlé nad Sázavou. Ministr svou účastí podpořil Běh se žlutou stužkou, který hledá druhé šance pro vězně, kteří si odpykali svůj trest, ale chtějí začít nový život. A co k celé akci řekl?

FOTO:  TV Nova

„Měl jsem dobrý pocit, že ten čas nebyl tak hrozný, takže jsem jí to úplně nepokazil. Ona pak měla ještě lepší čas než já, takže skvělé.“

FOTO:  Nova.cz

Být obklopen vězni ve výkonu trestu, nebo bývalými trestanci by byl pro mnohé asi nepříjemný zážitek. Jak se mezi nimi cítil ministr Pelikán? I na tuto otázku dostala reportérka TV Nova odpověď, která vás překvapí.

FOTO:  Nova.cz

„Já jsem si teď povídal s těmi svými kolegy ze štafety a všem jim držím palce. Jsou to lidé, kteří, myslím si, tu šanci zaslouží. Jde na nich vidět, že jsou odhodlaní začít znovu a jinak.“

FOTO:  Nova.cz

Co ještě na kameru ministr spravedlnosti Robert Pelikán řekl? Podívejte se na VIDEO!

ČTĚTE TAKÉ

NEBEZPEČNÉ NATÁČENÍ VE VĚZENÍ: Které oddělení bylo absolutně nejhorší? Režisér dokumentu promluvil

ŠOKUJÍCÍ PRAVDA JE VENKU! Trestankyně Margita byla dřív úplně normální! Poté to přišlo...

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady