• TV Nova
  • FOTO: Po Růžence z Jak se budí princezny se slehla zem! Jak dnes žije a vypadá její představitelka?

FOTO: Po Růžence z Jak se budí princezny se slehla zem! Jak dnes žije a vypadá její představitelka?

FOTO: Po Růžence z Jak se budí princezny se slehla zem! Jak dnes žije a vypadá její představitelka?
Zdroj: Archiv TV Nova

Pohádka Jak se budí princezny dnes již patří k české filmové klasice. Krásná Růženka, nafoukaný princ Jiří i dobromyslný Jaroslav navždy utkví v paměti jako hrdinové krásné pohádky!

Kdo by neznal pohádku Jak se budí princezny, která vychází ze známého příběhu o Šípkové Růžence? V české verzi pohádky je malá princezna zakleta vlastní tetou, která se chce pomstít za to, že si ji král před lety nevzal za ženu a dal přednost její sestře Elišce. Od té doby zlá Melánie myslí jen na pomstu. Po narození princezny Růženky vyřkne zlou kletbu: „Růženka se má píchnout do prstu, na věky usnout a celé království s ní!

Galerie

Jak dnes vypadají hlavní představitelé ze známé pohádky?

Marie Horáková – princezna Růženka
Je známá pod jménem Marka Míková. Narodila se 28. prosince 1959 v Českých Budějovicích. Vystudovala režii a dramaturgii na loutkářské fakultě pražské DAMU a nastoupila do pražského divadla Minor jako scénáristka a režisérka.
Svou první roli dostala v patnácti letech ve filmu Robinsonka, ale slávu jí přinesla až role Růženky. V roce 1980 se objevila ve filmu Krakonoš a lyžníci. Ve filmové dráze už ale nepokračovala, proslavila se dále v jiném odvětví – na hudebním poli jako autorka písní, klávesistka a zpěvačka ve skupině Zuby Nehty. Založila občanské sdružení Loutky v nemocnici, na jehož činnosti se aktivně podílí. Vydala několik knih pro děti, sama má děti čtyři.

FOTO:  TV Nova

FOTO:  facebook

Jan Kraus – princ Jiří
Narodil se v Praze 15. srpna roku 1953. Přestože se Jan Kraus aktivně věnuje herectví, nikdy ho nestudoval. Už jako malý uspěl na několika konkurzech a od konce 60. let se aktivně pohybuje v herecké branži. Ačkoli se objevil ve spoustě úspěšných projektů a spolupracoval s významnými českými režiséry, dostával pouze malé role. Z nich pokaždé ale vykouzlil něco neopakovatelného. Stačí si vzpomenout na jeho postavu darebáka Mikyho Rouska v Dívce na koštěti... Ani později neměl o role nouzi – mohli jste ho vidět ve filmech Pan Tau, Černí baroni nebo Mazaný Filip.

FOTO:  Archiv TV NOVA / Instagram

Jan Hrušínský – princ Jaroslav
Narodil 9. června roku 1955 v Praze. Je nejmladším synem legendárního českého herce Rudolfa Hrušínského. Na jevišti se poprvé objevil v pěti letech a od té doby bylo jasné, že má před sebou vynikající hereckou kariéru. První filmovou roli dostal v roce 1970 ve filmu Případ Mauricius. Záhy mu nabídli roli Orlíka v Babičce a v roce 1972 dostal hlavní roli v komediální pohádce Dívka na koštěti. Jeho nejznámější role ale navždy zůstává ve filmu Jak se budí princezny.
FOTO:  TV Nova

Na pohádku Jak se budí princezny s emůžete těšit ve čtvrtek 26. 12. 2019 od 20:20 na Nově!
Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady