• TV Nova
  • 10 nezapomenutelných momentů z Přátel: Pamatujete si je všechny?

10 nezapomenutelných momentů z Přátel: Pamatujete si je všechny?

10 nezapomenutelných momentů z Přátel: Pamatujete si je všechny?
Zdroj: YouTube.com

Seriál Přátelé viděl snad každý a většina rozhodně více než jednou. Všech deset sérií o osudech partičky šesti kamarádů se stalo doslova kultem. Pamatujete si všechny legendární scény, které téměř zlidověly?

Poslední klapka seriálu přátelé padla před téměř 13 lety, ale pořád ho dávají v reprízách. Vidět byl prakticky na všech možných i nemožných televizích. Ve své době znali všichni Monicu, Rachel, Phoebe, Chandlera, Joyeho a Rosse důvěrně, až intimně. Láska k seriálu neupadá ani dnes. Získává si každý den nové a nové fanoušky. A ti staří a věrní ho nikdy neopustí.

FOTO:  facebook.com

Show skončila po deseti sezonách a 236 dílech. Každý jednotlivý díl byl nadupaný až k prasknutí. Show udělala do popkultury velikou díru, která teď zeje beznadějnou prázdnotou. Ne, úspěch Přátel je neopakovatelný a jedinečný. Pro skalní fanoušky byl sestaven žebříček, kde jsou zahrnuty nejlepší momenty z klasického sitcomu. Tyto momenty zde budou vždycky pro vás.
 

1. „Pivot“ (díl: Policejní odznak)


Ross Geller byl odpovědný za některé nejvíce vtipné a zapamatovatelné momenty. Například, kdo by mohl zapomenout, jak hrál na dudy. Jenomže v této scéně je to klasický Ross, zakoupí nový gauč a odmítne zaplatit stěhováky, aby mu ho pomohli dostat do bytu. Následně naverbuje Rachel a Chandlera, aby mu pomohli se stěhováním. Přitozeně, gauč se zasekne a Ross se pokouší navigovat své přátelé opakováním fráze „Pivot“ pořád dokola a pokaždé s jiným důrazem na intonaci. To způsobilo, že Chandler vybouchnul.


2. Monika s krocanem na hlavě (díl: Nejhorší díkuvzdání)


Jedna z věcí, kterou tvůrci dělali nejlíp byla efektivnost jak skloubit komedii s vážnými tématy a tato scéna je perfektní příklad. Po retrospektivní scéně, kde se Chandler dozvěděl důvod, proč nemá prst na jedné noze, naštvaně opustí pokoj a nechá tam všechny své přátelé. Monika se ho pokusí povzbudit a pobavit nasazením krocana na její hlavu. To odkazuje na další retrospektivní situaci. Narozdíl od Joeyho, Monika přišla vybavená kloboukem a slunečními brýlemi. Jakmile začala tancovat Chandler se vzdal a poprvé ji řekl, že ji miluje. Scéna končí vystrašením Joeyho, který ze strachu uteče.


3. Když se Rachel dostala z letadla (díl: Poslední epizoda)


Nikdo nepopírá, že vztah Rosse a Rachel byl hlavní příběhovou linkou. Počínaje jejich prvním polibkem se rozcházeli a vraceli k sobě v průběhu všech sérií. V posledním díle to všechno vypadalo na pochmurný konec jejich lásky, protože Rachel se rozhodla odstěhovat do Paříže kvůli nové práci. Potom co jeho zoufalá a úpěnlivá prosba na letišti selhala se Ross vrátil sám domů, jenom aby zjistil, že Rachel zanechala vzkaz na jeho záznamníku z letadla. Rachel si uvědomila, že patří k Rossovi a snažila se dostat z letadla, zatímco co Ross a diváci bezmocně poslouchali. Nakonec všichni zjistili, že dokázala stihnout opustit letadlo a vrátí se k otcovi své dcery navždy.


4. Phoebe se snaží svádět Chandlera (díl: Všichni už všechno vědí)


Po odhalení tajného románku mezi Chandlerem a Monicou se Phoebe rozhodne donutit je říct pravdu. Tím, že bude předstírat zamilovanost do Chandlera. Do celé akce zatáhne Rachel a zdráhajícího se Joeyho. Věc zašla až tak daleko, že si Phoebe odhalila celý hrudník a snažila se ho svést. Chandler se snažil sebevíc pokračovat ve hraní opětovaného zájmu, ale ihned se vzdá po letmém polibku. Konečně přizná svojí lásku k Monice. Scéna perfektně skloubila emoce a humor.


5. Sedm erotogenních zón (díl: Náhradní matka)


Samozřejmě občas je show čirá komedie a Moniky vyobrazení sedmi erotogeních zón je absoulutně legrační. Chandler randil s Joeyho ex-přítelkyní. Joey Tribbiani je velmi dobře znám jako velký milenec. Chandler Bing má naopak velké mezery v umění milovat. Monika se ho snaží zaučit pomocí znázorněného grafu, ale je to nakonec ona, kdo je chycen do pasti. A nemohla ani mluvit. Několik sexuálních narážek s potutelnou Rachel sedící vedle ní a předstíraný orgasmus udělaly z této scény jednu z nejvíce zapamatovatelných.


6. Joey nosí Chandlerovo oblečení (díl: Rossovo utrpení)


Jeden z nejlepších dílů, ke kterému nebyl skoro žádný scénář a herci improvizovali, obsahoval více úžasných momentů. Chandlerův vtip o Kačerovu Donaldovi je dnes legendární. Ale nic nebylo lepší než hádky mezi Joeym a Chandlerem, který když se vrátí z toalety zjistí, že Joey sedí v „jeho“ křesle. Kvůli tomu oba začnou být malicherní a ještě více znervózňovat Rosse. Vyvrcholení příběhu nastává, když Chandler schová všechno spodní prádlo spolubydlícího. Nikdo nebyl připravený na to, co se stalo následovně, když se Joey pomstil. Oblékl si všechny kusy oblečení z Chandlerova šatníku. Joeyho přehrávání a cvičící pohyby dělají z této scény čistou komickou seanci.


7. Maturitní video (díl: Domácí video)


Vidět některé retrospektivní situace, vedoucí k životům některých protagonistů v osmdesátých letech, bylo vždycky naprosto úžasné. Ale v tomto případě to způsobilo jeden z nejvíce citlivých momentů všech sérií. Parta přátel sledují video, jak se Monica a Rachel připravují na jejich maturitní večírek a zdá se, že Rachelin nápadník nedorazil. Tak Ross, beznadějně zamilovaný do Rachel, se rozhodl vzít si smoking svého otce a doprovodit ji na ples sám. Když se konečně rozhodne sejít schody, diváci zjistí, že její nápadník nakonec dorazil. Nahrávka končí záběrem na zlomeného Rosse. Zabralo to po letech, protože ho zpátky v přítomnosti Rachel políbí a stanou se oficiálním párem.


8. Fotbalový zápas (díl: Fotbal)


Kombinace fotbalu a dne Díkuvzdání je tradice ve Spojených státech a jak se všichni mohli přesvědčit, i v Gellerovic rodině. Soutěživost byla vždycky největší problém sourozenců Rosse a Moniky. I přesto vzali své přátelé do parku k nepříliš přátelské hře. Výsledkem je krátká sportovní montáž, která má absolutně všechno. Vidíme bratrsko-sesterskou lásku, souboj Joeyho a Chandlera o pozornost ženy a odsunutou Rachel. Vyhrocená hra se blíží ke konci, když Monica zahraje přesný hod na úplně volnou Rachel. Vše vyústí ke zjištění, že nestála v takzvané cílové zóně a míč je tedy stále ve hře.


9. Ross řekl Rachel (díl: Rossova svatba)


Všichni mají v životě moment, kdy nechtěně řeknou to, co ve skutečnosti chtějí. Je to součást Freudovy analýzy. Ke vší smůle, Ross měl tento moment v ten nejhorší možný moment. Ceremoniál svatby je nádherný do doby, než má Ross říct, že si bere Emily za svojí ženu. Ale omylem řekne jméno své ex-přítelkyně Rachel. Když viděl šokovanou Emily zírající v šoku, pokusil se zachránit svojí chybu. Ale už bylo pozdě. Tento moment změnil seriál navždy a zruinoval Rossův vztah s Emily, ale to pravděpodobně už víte.


10. Kvíz (díl: Sázka do loterie)


Nemůžou být žádné pochyby, že nejlepší moment ze všech deseti sérií je právě tento! Tato scéna postaví kluky proti holkám v boji bystrosti, pohotovosti a rychlosti. Otázky na téma kdo koho zná lépe. Nejprve vítězný tým vyhrál sto dolarů, ale jak se hra vyvíjela, tak se sázky zvedaly. Pokud holky vyhrají, Joey a Chandler se zbaví kuřete a kachny. Když kluci vyhrají, dostanou byt Monicy a Rachel. Diváci se naučili novou hru a dozvěděli se pikantnosti ze života jednotlivých přátel. Nakonec musí hru rozhodnout „Bleskové kolo,“ kde holky prohrají, protože nevěděly, čím se Chandler živí. Pokud vás to zajímá, tak má na starost statistickou analýzu a rekonfiguraci dat.


Další nezapomenutelné momenty, které se neumístily, ale stojí za to si je připomenout: Ross a jeho opálení, Novoroční tanec Moniky a Rosse, Rossovy kožené kalhoty, Vánoční pásovec, Danny DeVito jako striptér


Souhlasíte s těmito TOP momenty? Jaké jsou vaše nejoblíbenější momenty z populárního sitcomu Přátelé? Napište je do komentářů.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
SMAZANÁ SCÉNA: Věčná škoda! Tvůrci seriálu Přátelé museli změnit tento geniální skeč. VIDEO

FOTO: V seriálu Přátelé dominuje několika scénám nejznámější produkt z České republiky. Všimli jste si ho?

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady