POZNÁTE TUTO KRÁSKU? Jako malá holčička strašila v těch nejděsivějších amerických hororech!

POZNÁTE TUTO KRÁSKU? Jako malá holčička strašila v těch nejděsivějších amerických hororech!
Zdroj: Instagram

Proslavila se jako „horor girl“ – v dětství totiž točila jeden horor za druhým. V současné době už má na kontě různorodější filmy. Poznáte, o kterou mladou hollywoodskou hvězdu se jedná?

Isabelle Fuhrman se narodila 25. února 1997 ve Washingtonu. Téměř ihned po jejím narození se ale její rodiče z hlavního města odstěhovali, a tak herečka vyrůstala v Atlantě ve státě Georgia. Její matka Elina Fuhrman byla původem ze Sovětského svazu, podařilo se jí ale emigrovat do USA, kde pracovala pro CNN jako novinářka. Její otec Nick Fuhrman je politik.

FOTO:  Archiv TV Nova

Z filmu Sirotek

Už odmalička měla Isabelle umělecké vlohy – hrála na klavír, zpívala ve sboru a věnovala se tanci. Před kamery se dostala čirou náhodou – v sedmi letech ji na castingu Cartoon Network spatřil hlavní manažer studia, když Isabelle čekala na svou starší sestru Madeline Fuhrman. Nakonec to byla právě Isabelle, kdo roli v pořadu dostal, i když se o ni původně ani nesnažila. Její velký debut přišel s dramatickým filmem z roku 2007 Hounddog, kde si zahrála po boku další dětské herecké hvězdy – Dakoty Fanning.
 

Velký zvrat v její kariéře přinesl hororový thriller Sirotek. Za tuto roli se jí dostalo velkého uznání od filmových kritiků, kteří ji označili za jednu z nejnadanějších dětských hereček Hollywoodu.

FOTO:  Archiv TV NOVA / Instagram


Jak se následovně vyvíjela její herecká kariéra? A v jakých filmech ji můžeme vidět dnes? Čtěte naše TOP ZAJÍMAVOSTÍ o mladé herečce Isabelle Fuhrman:

• Její první role byla v dětském pořadu Cartoon Network.

• Hned poté dostala několik nabídek na role v reklamách. Zahrála si v reklamě na Pizza Hut nebo firmu K-Mart. Poté však začala dostávat nabídky rolí v celovečerních filmech, a tak na reklamu zanevřela.

• V Hollywoodu se jí přezdívá „horor girl“ – její hvězdnou kariéru odstartovala role v hororovém thrilleru Sirotek, dále hrála v hororu podle Stephena Kinga Děti kukuřice, poté následovala role v thrilleru Ďáblova ruka nebo role v zombie-hororu The Cell, kde si zahrála po boku Johna Cusacka a Samuela L. Jacksona.

FOTO:  Archiv TV Nova


• Jejího psychiatra ve filmu Sirotek nehrál nikdo jiný než známý český herec Karel Roden!

• Isabelle vystudovala uměleckou školu Royal Academy of Dramatic Art, kde získala titul bakaláře.

• Aktivně hraje v seriálech, mohli jste ji vidět třeba v seriálu Spravedlnost nebo v seriálu Posel Ztracených duší. Za roli v tomto seriálu dostala nominaci na Young Artist Award.

• Ucházela se o hlavní roli Katniss Everdeen ve filmu Hunger Games. Na tuto roli byla ale příliš mladá – v době castingu jí bylo pouze 15 let. Filmaře ale zaujala natolik, že jí sami nabídli roli Clove!

• V roce 2015 dostala nabídku na roli v seriálu Masters of Sex. Filmaři kvůli ní dokonce odložili natáčení – museli několik měsíců počkat, než herečce bude osmnáct, aby mohla točit i lechtivé scény.

• V roce 2016 přijala roli ve filmu Down a Dark Hall, kde si zahrála po boku další mladé hollywoodské hvězdy AnnySophie Robb. Film by se měl dostat do kin koncem roku 2017.

Galerie


Chcete si připomenout, jak vypadala Isabelle Fuhrman jako malá holka na začátku své hvězdné kariéry? Sledujte film Sirotek tuto sobotu 3. června od 22:25 na TV Nova. Nebo v repríze v pondělí 5. června od 00:55 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODHALENO: Stmívání i Hunger Games mohly vypadat úplně jinak! A svět by neznal jednu herečku

MATRIX RELOADED: Zápis do Guinessovy knihy rekordů, těhotná Trinity i neskutečný počet zraněných herců!

SMAZANÁ SCÉNA: Věčná škoda! Tvůrci seriálu Přátelé museli změnit tento geniální skeč. VIDEO

TO JE CHLAP! Charizmatický svůdce a bystrý detektiv Simon Baker už pět let nikde nehrál. Tušili jste proč?

27 LET OD PRVNÍ ROLE: Jak se změnila sexbomba Monica Bellucci? Zub času se na ní podepsal!

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady