Vyhazov z Oscarů? Tyto celebrity dostaly od filmové akademie nepřísnější trest

K jedné z největších událostí v oblasti filmu patří předávání Oscarů, které bedlivě sleduje celý svět. O tom, kdo si domů odnese cennou sošku, rozhoduje americká Akademie filmového umění a věd. Ta může také udělit zákaz účasti na slavnostním předávání. Kromě Willa Smitha, který byl vyloučen v loňském roce, zákaz dostali také Richard Gere nebo Roman Polanski.

Dostat pozvání na předávání Oscarů by bylo nejspíše snem každého filmového fanouška. Setkat se s oblíbenými hvězdami, které se procházejí po červeném koberci, by byl jistě velký zážitek. Slavnostní večer je ale důležitý i pro nominované, kteří čekají, zda si budou moct převzít slavnou sošku. Jenže jsou i umělci, kteří nemají možnost být součástí tohoto večera. Pravidla Akademie se totiž musejí dodržovat a jejich porušení se nepromíjí...

Will Smith

Hollywoodský herec Will Smith si v loňském roce zadělal na pořádný malér, když během večera vstal a moderátorovi Oscarů Chrisi Rockovi vlepil facku. I když se za to herec omluvil a svého činu litoval, dostal desetiletý zákaz účasti na akcích Akademie. Na facku se nezapomnělo při letošním předávání Oscarů 2023. Moderátor Jimmy Kimmel si z toho udělal legraci. 

„Víme, že je to pro vás výjimečný večer. Chceme, abyste se bavili a cítili se bezpečně. A hlavně chceme, abych se já cítil bezpečně. Proto jsme zavedli přísná pravidla. Pokud se kdokoli v tomto divadle kdykoli během představení dopustí násilného činu, bude mu udělen Oscar za nejlepší herecký výkon a bude mu dovoleno pronést devatenáctiminutový projev,“ citoval komika časopis People.

Richard Gere

Gentlemana Richarda Gera si fanynky zamilovaly především v Pretty Woman, ale na svém kontě má herec filmů hned několik. I on dostal od Akademie zákaz, a to až dvacet let bez předávání cen. Incident se stal v roce 1993, kdy herec na pódiu odsoudil čínskou vládu kvůli okupaci Tibetu. Když herci bylo později dovoleno se vrátit, velmi ho to tehdy překvapilo.

Roman Polanski

Francouzsko-německý režisér Roman Polanski, který stojí za filmy Rosemary má děťátko či Pianista, nesmí na Oscary od roku 2018. Akademie tak rozhodla na základě nových pravidel a vyloučila ho za obvinění ze sexuálního napadení, kterého se měl dopustit v roce 1977. I když se tehdy informace dostala na veřejnost, režisér se Oscarů do roku 2018 několikrát účastnil. V roce 2003 si převzal cenu za nejlepší režii snímku Pianista.

​Carmine Caridi

Známý herec Carmine Caridi z filmu Kmotr II a Kmotr III byl Akademií vyloučen poté, co byl vyšetřován FBI za porušování autorských práv. Měl nezákonně poskytovat kopie filmů, které se dostaly na internet. Později byl obvinění zproštěn, informoval časopis Hello.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady