• TV Nova
  • ODHALENO: Stmívání i Hunger Games mohly vypadat úplně jinak!

ODHALENO: Stmívání i Hunger Games mohly vypadat úplně jinak!

ODHALENO: Stmívání i Hunger Games mohly vypadat úplně jinak!
Zdroj: Archiv TV Nova

Oblíbené teenagerovské filmy Stmívání a Hunger Games mohly vypadat úplně jinak, než jak je diváci milují. A stačilo přitom tak málo!

Jennifer Lawrence se narodila a vyrostla v Louisville ve státě Kentucky a má dva starší bratry. Její matka Karen provozovala dětský tábor a otec Gary vlastnil stavební firmu. Jennifer vždy byla velmi aktivní, účastnila se téměř všech školních aktivit, věnovala se sportu a pomáhala mamince v rodinném dětském táboře. Jejím největším snem ale bylo stát se herečkou.

Její první větší rolí byla jedna z hlavních postav v seriálu The Bill Engvall Show (2007–2009). Pak se objevila v nezávislých filmech Spálené životy (2008) a Do morku kosti (2010), přičemž za ten druhý byla nominována na několik filmových ocenění, včetně Oscara či Zlatého glóbu za nejlepší ženský herecký výkon. Ve dvaceti letech se tak stala druhou nejmladší herečkou nominovanou na Oscara v této kategorii. Celosvětovou slávu jí ale přinesla až role Katniss Everdeen v americkém velkofilmu Hunger Games. 

FOTO:  Profimedia / instagram

Nepřehlédněte: 
Roztomilá blondýnka: Poznáte ji? Dnes je z ní jedna z nejžádanějších žen světa!

Jaké byly její filmové počátky? A čemu se věnuje ve volném čase? Čtěte TOP ZAJÍMAVOSTI o herečce Jennifer Lawrence:

 • Už od útlého dětství se hodně věnovala sportům – hrála basketbal, hokej i softbal. Uvažovala o sportovní kariéře, nakonec ale dala přednost filmům.

 • Jennifer rovněž vážně uvažovala o tom, že by se chtěla stát doktorkou nebo zdravotní sestrou – už jako puberťačka vypomáhala coby pomocná zdravotní sestra na letním dětském táboře své matky.

 • Uvědomovala si, že aby se mohla stát herečkou, musí začít hrát co nejdříve. Její rodiče ale trvali na tom, že musí dodělat střední školu. A tak Jennifer odmaturovala – ale o dva roky dřív než její vrstevníci.

 • Jennifer Lawrence usilovala o roli Belly Swann v upírské sáze Stmívání. Byla na několika castinzích, nakonec ale roli nedostala. Bellu Swann pak zahrála Kristen Stewart a Jennifer přijala nabídku role ve filmu Hunger Games. Tyto dva filmy mohly vypadat úplně jinak, kdyby roli Belly nakonec dostala!

 • Ještě než začala hrát ve filmech, objevila se v klipu kapely Parachute s názvem The mess I made.

FOTO:  Profimedia / oficiální zdroj


Podívejte se také na:

Z roztomilého klučiny vyrostl jeden z nejúspěšnějších herců Hollywoodu! Uhodnete, o koho jde?


• Jennifer Lawrence o sobě tvrdí, že tajně miluje herce Jeffe Bridgese. Podle ní i umělci mohou mít své vlastní herecké idoly.

 • V roce 2012 ji časopis Rolling Stone označil za nejtalentovanější mladou herečku Ameriky.

 • Podle filmařů to nejvíce Jennifer Lawrence sluší s jejím filmovým kolegou Bradleym Cooperem –  pár si v různých filmech zahráli už třikrát!

 • V roce 2013 se Jennifer Lawrence stala tváři nové kolekce módního domu Dior.

 • Na internet několikrát unikly její nahé fotky. Když se jí pak novináři na tuto událost ptali, tak odpověděla, že jí to samozřejmě není příjemné, na druhou stranu se ale nemá za co stydět!

 • V letech 2015 a 2016 se stala nejlépe placenou herečkou Hollywoodu, filmy s ní dohromady vydělaly přes 5 miliard dolarů. 

Galerie

Krásnou a talentovanou Jennifer Lawrence můžete vidět ve filmu Hunger Games v sobotu 3. června od 17:30 na Nova Cinema!

NEPŘEHLEDNĚTE:

TO JE CHLAP! Charizmatický svůdce a bystrý detektiv Simon Baker už pět let nikde nehrál. Tušili jste proč?

27 LET OD PRVNÍ ROLE: Jak se změnila sexbomba Monica Bellucci? Zub času se na ní podepsal!

TOP 10: Unikátní vznik filmu Královna Alžběta. Natočeno za pomoci Čechů bez základních znalostí z historie!

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady