Proč si toho tvůrci nevšimli? Ve filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta je úplně zbytečná chyba!

Několik týdnů před premiérou odcizili internetoví piráti celý film Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta! Postupovali jako klasičtí vyděrači, kteří příbuzným posílají po částech uši nebo prsty oběti – filmoví piráti stejným způsobem začali dávat na internet úryvky z nového filmu!

I přes útok filmových pirátů nový díl série Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta nakonec vydělal během premiérového víkendu přes 62 miliónů dolarů. 

A co nás v tomto díle čeká? Osud se opět obrátil ke kapitánu Jacku Sparrowovi zády! Chce se mu totiž pomstít bájný pirátský kapitán Salazar, který velí bandě smrtících pirátských duchů! Podaří se Jackovi získat legendární Poseidonův trojzubec, který má nad Salazarem moc?

Co všechno se odehrálo během natáčení nového dílu o dobrodružstvích prolhaného, zároveň ale neodolatelného kapitána Jacka Sparrowa? 

1. Johnny Depp (kapitán Jack Sparrow), Geoffrey Rush (kapitán Barbossa) a Kevin McNally (Gibbs) jsou jedinými herci, kteří účinkovali ve všech filmech série Piráti z Karibiku. Můžete se tedy opět těšit na nejoblíbenější postavy ze série.

2. Můžete se těšit i na další známou tvář – v roli kapitána bájné lodi Bludný Holanďan uvidíte Orlanda Blooma, který hrál jednu z ústředních postav původní trilogie. K roli Willa Turnera se vrátil po deseti letech (závěrečný díl trilogie vyšel v roce 2007). Jaká další zajímavost se s tímto datem pojí? Jakožto kapitán této lodě může vystoupit jednou za deset let na pevninu! A ve filmu se opět objeví také Keira Knightley!

3. Jedná se o první díl z celé série, jehož natáčení neprobíhalo v Karibiku – většina filmu se točila v Austrálii v oblasti Raby Bay a na Blízkém východě.

4. Postavu Jackova otce hrál frontman kapely Rolling Stones Keith Richards. V tomto filmu se odhalí další Jackův příbuzný – strýce kapitána Jacka Sparrowa si zahrál další slavný hudebník. Je to jeden z legendárních Beatles – Paul McCartney. To stojí za to! Kdo by nechtěl takové příbuzné?

5. Tradiční mořští piráti dostali na frak od pirátů filmových – hackerům se podařilo ukrást film dva týdny před celosvětovou premiérou. Filmoví piráti vydírali studio Disney – hrozili, že pokud jim studio nezaplatí výkupné, tak umístí film na internet volně ke stažení. Na internetu se nejdříve objevilo pět minut z filmu a následně větší dvacetiminutový úryvek. Přesnou částku, kterou hackeři po studiu požadovali, společnost Disney neuvedla. V tajnosti zůstalo také to, na kolik studio Disney vyšla záchrana premiéry.

Galerie

​6. Původní název filmu v angličtině zní: Dead Men Tell No Tales (Mrtví nevyprávějí příběhy). Tuto větu pronesl hned v prvním díle Pirátů z Karibiku papoušek němého piráta. Ve skutečnosti je to ale odkaz ke klasickému literárnímu dílu Ostrov pokladů od skotského spisovatele Roberta Louise Stevensona.

7. Režisérem nového dílu série se stal Joachim Rønning, který režíroval též celosvětově velmi úspěšný seriál Marco Polo. Avšak film Piráti z Karibiku: Salazarová pomsta se stal jeho prvním hollywoodským velkofilmem. Je tedy jasné, že se na svoji premiéru na tomto poli dokonale připravil a pořádně rozšoupnul – ať to stojí za to!

8. Během natáčení si Johnny Depp poranil ruku. Z tohoto důvodů musel narychlo odcestovat zpátky do USA, kde podstoupil operaci. K natáčení se vrátil za dva týdny.

9. Pokud někomu přišly předchozí filmy místy rozvleklé a upovídané, bude jásat. Délka filmu Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta je 129 minut – film se tak stal nejkratším dílem celé série. O to nadupanější ale je akcí!

10. Je to poprvé za celou sérii Pirátů z Karibiku, kdy se na hudbě k filmu nepodílí oblíbený skladatel Hans Zimmer. Takže se můžete těšit i na zbrusu nové melodie!

+ CHYBA VE FILMU

V jednu chvíli Jack Sparrow naskočí na ujíždějící banku (kdo film viděl, tak ví, co tím myslíme). Je možné si všimnout, že před ní nejsou koně, kteří ji ve zbylých scénách táhnou. Je možné, že se banka pohání sama?

Velkofilm Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta sledujte v úterý 28. prosince od 20:20 na Nově nebo v repríze ve čtvrtek 30. prosince od 20:00 na Nova Cinema.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady