Proměna Marty Dancingerové a Simony Lewandowské: Jak začínaly v Ordinaci v růžové zahradě 2?

V Česku se to v poslední době přímo hemží mladými talentovanými herci, které můžete vidět v celé řadě filmů a seriálů. Než se ale stali slavnými, objevila se velká část z nich v populárním seriálu Ordinace v růžové zahradě 2! Skoro to vypadá, že jde o povinný milník všech začínajících herců.

Pamatujete si, jakou roli měla v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Marta Dancingerová? A jak se z povrchní studentky Simony Lewandowské z Pana profesora stala úspěšná rosnička z komediálního seriálu Dobré ráno, Brno!?

Marta Dancingerová

Herečka s pronikavě hnědýma očima na sebe poprvé víc upozornila v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V něm ztvárnila drsnou boxerku Eriku, která se zapletla se záchranářem Markem v podání Štěpána Benoniho. Poté se objevila v dramatickém seriálu Kukačky, který se inspiruje skutečným příběhem záměny dvou dětí v porodnici. Nově je taky hvězdou dobového seriálu Zlatá labuť z přelomu 30. a 40. let. Bývalá zlodějka se ukrývá v luxusním obchodním domě a postupně se sbližuje se synem jeho majitele.

Marta Dancingerová.
Marta Dancingerová v Ordinaci, Kukačkách a Zlaté labuti.  |  FOTO:  TV Nova / Česká televize

Simona Lewandowská

Podobně začínala i herečka Simona Lewandowská, kterou jste mohli tehdy teprve jako sedmnáctiletou poprvé zaregistrovat také v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Její postava Ema Rytířová v něm byla dcerou doktorky Aleny, kterou hraje Michaela Badinková. Potom se nedala přehlédnout v komediálním seriálu Pan profesor, kde ztvárnila povrchní studentku Petru. Jako naivní rosnička Andrea moderovala počasí v komediálním seriálu Dobré ráno, Brno! V současnosti pracuje po boku Marty Dancingerové v oddělení módy v obchodním domě Zlatá labuť.

Simona Lewandowská.
Simona Lewandowská v Ordinaci, Panu profesorovi, Dobré ráno, Brno! a Zlatá labuť.  |  FOTO:  Česká televize

Jan Cina

Na TV Nova začínal také jeden z nejtalentovanějších mladých umělců současnosti Jan Cina. A co by to bylo za start kariéry, kdyby se neobjevil na téměř obligátním místě všech herců? Ano, i Jan Cina si zahrál v Ordinaci v růžové zahradě 2 barového kuchaře Matyho, který měl potíže s lichvářem Rudovským. Svůj pohybový talent zase předvedl v seriálu První krok a pravidelně se objevoval také v seriálu Dáma a Král. Významná byla i jeho role v dramatické minisérii Herec, která se odehrává na počátku 50. let 20. století, za kterou byl dokonce nominován v kategorii Nejlepší herec na Českého lva.

Jan Cina.
Jan Cina v Ordinaci, Tvoje tvář má známý hlas, Dáma a Král a Herec.  |  FOTO:  Česká televize

Denis Šafařík

Působit v Ordinaci v růžové zahradě 2 zatím Denis Šafařík nestihl, ale zato se mihl například ve Specialistech či Panu profesorovi. Potom dostal příležitost předvést se v historickém krimi seriálu Zločiny Velké Prahy. V minulém roce zazářil v oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas, kterou v roce 2016 ovládl právě již zmíněný Jan Cina. Naposledy zase ztvárnil nepříliš sympatického vojáka v minisérii Král Šumavy: Fantom temného kraje.

Denis Šafařík.
Denis Šafařík v show Tvoje tvář má známý hlas, Král Šumavy a Zločiny Velké Prahy.  |  FOTO:  TV Nova / Česká televize

Vybrané tituly z produkce České televize naleznou diváci na Voyo v kategorii Znáte z České televize.

​Seriál Zlatá labuť sledujte každý čtvrtek ve 20:20 na TV Nova. Epizody najdete s předstihem na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady