FILMOVÉ DRAMA podle skutečného příběhu: Mark Wahlberg trpěl hlavně tím, jak málo měří

FILMOVÉ DRAMA podle skutečného příběhu: Mark Wahlberg trpěl hlavně tím, jak málo měří

Film natočený podle skutečné události jistě nadchne nejen fanoušky amerického fotbalu. Snímek Nepřemožitelný dokazuje, že věk je pouze číslo a své sny si můžeme plnit kdykoliv, stačí jen chtít.

Americké biografické drama inspirované skutečným příběhem vypráví o nadšeném sportovnímu fanouškovi, v jehož schopnosti nikdo nevěřil, ale on přesto dokázal uskutečnit svůj sen – stát se hráčem Národní fotbalové ligy. Stane se nejstarším zelenáčem v dějinách amerického fotbalu a brzy i miláčkem diváků a nakonec sportovní legendou. Role jako vystřižená pro hollywoodskou hvězdu formátu Marka Wahlberga, jemuž zdárně sekunduje Greg Kinnear. Prostředí jednoho z nejtvrdších a nejnáročnějších sportů poskytuje příležitost pro napínavou podívanou, ale také řadu komických situací!

Film natočený podle skutečné události v sobě ukrývá mnoho zajímavostí nejen z natáčení. Máme pro vás deset těch nejzajímavějších:

1) Vincent Papale byl nejstarším nováčkem v historii NFL - bylo mu 30 let
 

2) Mark Wahlberg je ve skutečnosti o 14 cm menší než Vincent Papale. Vince Papale měří 188 cm.


3) Natáčení filmu oficiálně podpořil tým Philadelphia Eagles i vedení národní fotbalové ligy.


4) Hodně bývalých hráčů Eagles dalo studiu povolení k tomu, aby ve filmu využili jejich jména.
 

5) Kluk, který běží po ulici v dresu s číslem 83, je syn skutečného Vince Papaleho. Jeho dcera se objeví zase jako zadák při školní hře – centruje právě zase svému bratrovi.


6) Scény týkající se letního výcvikového tábora byly natočeny v
Central High School v Severní Filadelfii. Okolní budovy a pole byly upraveny tak, aby měly vzhled reálného výcvikového tábora Eagles z roku 1976.

Galerie

7) Závěrečný touchdown proti Giants, kterého Papale dosáhne, je podle skutečnosti. Původní záběry z tohoto zápasu jsou v závěrečných titulcích. V reálu ale Papalemu nebyl touchdown uznán.


8) Greg Kinnear se na roli připravoval tak, že trávil hodně času s trenérem Dickem Vermeilem během jeho poslední sezóny u Kansas City Chiefs.


9) Přestože Vince Papale byl na soupisce jako wide reciever, hrál téměř výhradně ve tzv. speciálních týmech. Za tři roky svého působení v Eagles tak zaznamenal pouze jedinou chycenou přihrávku se ziskem patnácti yardů.


10) Skutečný Vince Papale byl přítomný na stadionu v Texasu během natáčení jako poradce.


Film Nepřemožitelný můžete sledovat na Nova Cinema v úterý 23. května od 20:00 a v repríze ve středu 24. května od 13:40 na Nova Cinema.

Sledujte filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zákulisí filmu Piráti z Karibiku: Na konci světa – Při natáčení byl tak opilý, že ho režisér podepíral!

POZNALI BYSTE JI? Takhle se za 30 let změnila hvězda Hříšného tance! Legendární Baby táhne na šedesát

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady