TOP ZAJÍMAVOSTI animáku Robinsonovi: Skrytý Mickey Mouse číhá všude! Všimli jste si ho?

TOP ZAJÍMAVOSTI animáku Robinsonovi: Skrytý Mickey Mouse číhá všude! Všimli jste si ho?

Mickey Mouse je nejvýraznější postava z pera Walta Disneyho. Proto není vůbec žádným překvapením, že s ním animátoři mají velké plány...

Příběh animovaného filmu z produkce studia Walt Disney se točí okolo Lewise – geniálního kluka se zálibou v šikovných technických vychytávkách a obrovskou touhou najít rodinu, kterou nikdy neměl možnost poznat. Jeho nezdolné hledání jej jednoho dne zavede na místo, které by si nedokázal představit ani v nejdivočejších snech – do budoucnosti, kde už termín „nemožné“ dávno zmizel ze slovníku. Když se Lewis setká s podivným cizincem jménem Wilbur Robinson, čeká jej nejen fantastická cesta časoprostorem, ale také setkání s rodinou Robinsonových, která mu pomůže objevit celou řadu úžasných tajemství o jeho vlastních neomezených schopnostech.


Neskutečný výlet jej ale také přivede do konfliktu s padouchem, který dělá zlu špatné jméno: neschopným Bowler Hat Guyem, jenž Lewise připraví o jedinou možnost, jak se vrátit domů.

 

Přečtěte si deset zajímavostí z filmu, které vás jistě překvapí!


1) Robinsonovi jsou založeni na knize A Day With Wilbur Robinson od Williama Joycea. Podle spisovatele je ve snímku například pojmenovaná škola, kde se odehrává vědecká soutěž.


2) Práva na knihu studio Disney původně zakoupilo se záměrem natočit hraný snímek. Pak ale námět objevilo oddělení celovečerních animovaných filmů a uvědomilo si, jak obrovský potenciál skýtá kombinace futuristického světa, který byl popsán v knize, a téměř neomezených možností dnešní filmové animace.


3) William Joyce napsal knižní předlohu A Day with Wilbur Robinson už v roce 1990, futuristickou rodinku vymyslel podle vlastních příbuzných.


4) Jedná se o první film z produkce Walta disneyho, který nebyl vyprodukován na kazetách VHS. V té době už jim definitivně odzvonilo!


5) Ve filmu je skrytý Mickey Mouse! A to ve dvou scénách. Věnujte pozornost Gastonovým stopkám a podiu, kde Lewis potkal Franny. Animační studio ukrývá Mickeyho téměř do každého druhého filmu jako nejvýraznější postavičku z pera Walta Disneyho. Všimli jste si toho?

Galerie


6) Jim Carrey si mohl během přípravy filmu vybrat, zda chce dabovat Bowlera, nebo hrát Waltera Sparrowa ve snímku 23 (2007). Rozhodl se pro druhou možnost. Škoda!


7) V pokojích sirotčince můžete vidět obrazy Nikoly Tesly a Walta Disneye.


8) Když Wilbur představuje svou rodinu, říká, že jeho otec vypadá jako Tom Selleck. Tato postava se sice na plátně neobjeví přímo, ale slavný herec jí propůjčil hlas!


9) Společně s pohádkami Bolt a Strašpytlík jsou Robinsonovi prvním animovaným filmem studia Walta Disneyho navrženým a produkovaným ve 3D.


10) Lewis v jednom bodě filmu cestuje do roku 2037. Tento rok byl použit ve filmu Stroj času (2002) jako rok, kdy se rozpadne měsíc!


Animovaný film o dobrodružstvích cestovatelů časem můžete sledovat v sobotu 20.5. od 20:00 na Nova Cinema. Nebo v repríze v neděli 21.5. od 14:05 na Nova Cinema!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kdo dabuje postavičky ve filmu Čtyřlístek ve službách krále? Ta herecká jména vám vyrazí dech

SOUBOJ ANIMÁKŮ: Který kreslený film je pro vás ten NEJ? Hlasujte!

Sdílet

Nejnovější videa

Články