Muži, nebo ženy? Hlasujte, který díl legendární trilogie Krotitelé duchů je nejpovedenější!

Hejna přízraků a poltergeistů se prohání New Yorkem! Kdo jiný než krotitelé duchů může ochránit jeho obyvatele? Nebo si s monstry lépe poradí krotitelky? Hlasujte, který díl této strašidelné komedie je nejlepší!

Trojici parapsychologů (Bill Murray, Dan Aykroyd a Harold Ramis) odeberou grant na vysoké škole, a tak se musí postavit na vlastní nohy. Zřídí si stanici ve staré hasičské zbrojnici, kde otevřou agenturu Krotitelů duchů. Jsou přesvědčení, že díky svým znalostem dokážou obelhat důvěřivé i pověrčivé Newyorčany, kteří věří na duchy – za velmi slušný finanční obnos slibují zajistit vymítání duchů a očistit dům či byt od všeho zlého. Zpočátku se jejich řemeslo neujímá, avšak postupem času se stávají čím dál více vytíženými a známými. Nikdo z nich však v tu chvíli netuší, že se setkají se skutečnými paranormálními jevy a budou muset čelit skutečným duchům!

FOTO:  Archiv TV Nova

I přes nepříliš velký rozpočet film doslova trhal rekordy v návštěvnosti. Během několika dnů se stál fakticky legendou. V roce 1984 získal hned dva Oscary za nejlepší píseň a vizuální efekty. Obdržel také tři Zlaté glóby za nejlepší film, nejlepší původní píseň a Bill Murray byl oceněn za nejlepší herecký výkon. Proto není divů, že za pár let bylo natočeno pokračování, kde již známí hrdinové museli oprášit své kanóny a pasti na duchy a opět zachraňovat New York před zničením.
FOTO:  Archiv TV Nova

I když byly tyto filmy natočeny před třiceti lety, po celém světě stále mají své příznivce a fanoušky různých věkových kategorii. Oba filmy se staly takřka kultovními a jednička se označuje za jednu z nejlepších komedií všech dob.

Galerie

 
Filmové studium Sony Pictures Entertainment před několika lety ohlásilo, že chce natočit pokračování kultovní komedie. Někteří fanoušci byli touto zprávou pobouření. Když po nějaké době vyšlo najevo, že hlavními hrdinkami budou ženy, tak na internetu vznikaly petice, které diváky vyzývaly, aby tento snímek bojkotovali. Ozývaly se však i hlasy, že obsadit ženy je  dobrý nápad a že výsledný snímek za to stojí. Jak to tedy ve skutečnosti je? Který díl Krotitelů duchů je podle vás nejlepší?

Na film Krotitelé duchů z roku 2016 se podívejte v sobotu 19. června od 20:20 na Nově nebo v repríze ve středu 23. června od 20:00 na Nova Cinema. 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady