Co mají společného filmy Osobní strážce a Kmotr? Je to pořádné drama!

Co mají společného filmy Osobní strážce a Kmotr? Je to pořádné drama!
Zdroj: Archiv TV Nova

Co mají společného filmy Osobní strážce a Kmotr? A kdo si měl zahrát v pokračování filmu, ze kterého sešlo? Podívejte se na největší zajímavosti ze zákulisí Osobního strážce!

Když se řekne Osobní strážce, většině diváků se hned vybaví romantický příběh o lásce popové divy k šéfovi její ochranky.  Jakmile ale prokouknete tuhle srdíčkovou clonu, vytvořenou na základě nostalgických vzpomínek, zjistíte, že citové pnutí je ve filmu vlastně pouhým doplňkem, který se dostává do popředí až v závěrečné třetině. Do té doby je film především dobře natočeným thrillerem, v němž se zachmuřený Kevin Costner snaží ochránit rozmařilou a panovačnou zpěvačku, které záhadný anonym vyhrožuje smrtí.


A thriller je to na dnešní poměry nečekaně temný, drsný a co je nejdůležitější – v zásadních okamžicích i napínavý. Kevin Costner je pak jednoznačným tahounem, neboť se v jeho věčně zadumaném obličeji neodráží pouze plná oddanost práci a ochota nechat se kvůli někomu zabít, nýbrž i určitá křehkost schovaná pod hroší slupkou zdánlivě chladného profesionála. A Whitney Houston, které byla role ušitá v podstatě na tělo, nic nekazí. Pokud tedy hledáte romantiku, ale zároveň máte chuť i na něco ostřejšího, Osobní strážce se o vás (a vaši polovičku) postará víc než dobře.


Přečtěte si deset zajímavostí z filmu, které vás jistě překvapí!

1) Původně měla být ústřední skladbou píseň What Becomes of the Brokenhearted, nakonec se jí stalo I Will Allways Love You, kterou v roce 1973 napsala americká country zpěvačka Dolly Parton. Klip k I Will Always Love You (1992) doplnily logicky záběry z filmu.

2) Když Whitney zemřela na předávkování, Kevin se zachoval jako gentleman a při pohřbu jí složil dojemný hold: „Teď je v nebi mladá dáma, kvůli níž Bůh žasne, jak mohl stvořit něco tak dokonalého. Navzdory úspěchu pořád pochybovala, jestli je dost dobrá. Nebylas jen dobrá, bylas úžasná. Mou roli bodyguarda mohl hrát kdokoliv, ale roli Rachel jsi mohla hrát jen ty.“


3) Kevin Costner napsal scénář k pokračování. Chránit měl princeznu Dianu, které byl nabídnut honorář 10 milionů amerických dolarů. Nejdříve váhala, ale nakonec roli přijala. Z projektu sešlo po tragické autonehodě, při které princezna Diana zemřela.


4) Kevin Costner (Frank Farmer) uvedl, že se ho lidé často ptali, zda mu nevadí, že jeho hereckou partnerkou je zpěvačka a herečka černé pleti Whitney Houston (Rachel Marron).


5) Jednou z favoritek na rolli Rachel byla i Mariah Carrey. Nakonec ji však producenti odmítli, protože chtěla zpívat veškeré písně jen ve vysokých tónech.

Galerie


6) Producent Lawrence Kasdan měl scénář k filmu hotový již v roce 1970. Až v roce 1976 jej pak nabídl Stevu McQueenovi a Dianě Ross, Steve však odmítl. V roce 1989 se o projektu uvažovalo znovu, do hlavních rolí měli být obsazeni Ryan O’Neal a opět Diana Ross. Z natáčení sešlo kvůli komplikovaným vztahům obou hereckých hvězd.


7) Vzorem Kevina Costnera pro roli Franka byl právě Steve McQueen.


8) Soundtrack k filmu byl 17 let po uvedení snímku historicky nejprodávanějším soundtrackem.


9) Sídlo Rachel je to samé, ve kterém se v posteli objevila koňská hlava ve filmu Kmotr.


10) Návrh na tento film byl 67krát odmítnut.

 

Film osobní strážce můžete sledovat v sobotu 20.5. od 16:45 na TV Nova. Nebo v repríze v pondělí 22.5. od 14:00 na Nova Cinema!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO JE CHLAP! Charizmatický svůdce a bystrý detektiv Simon Baker už pět let nikde nehrál. Tušili jste proč?

POZNALI BYSTE JI? Takhle se za 30 let změnila hvězda Hříšného tance! Legendární Baby táhne na šedesát
 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady