• TV Nova
  • ZA HUMNY JE DRAK: Od první klapky slavné pohádky uplynulo 35 let! Jak dnes vypadá Uhlířova dcera?

ZA HUMNY JE DRAK: Od první klapky slavné pohádky uplynulo 35 let! Jak dnes vypadá Uhlířova dcera?

ZA HUMNY JE DRAK: Od první klapky slavné pohádky uplynulo 35 let! Jak dnes vypadá Uhlířova dcera?
Zdroj: TV Nova

Každý milovník pohádek zná příběh draka Mraka z české pohádky Za humny je drak. Jednu z hlavních rolí zde hrála herečka Ivana Andrlová, která v pohádce vystupuje jako Liduška, dcera uhlíře Patočky. Jak se za ty roky změnila?

Ivana Andrlová se narodila 28. října 1960 ve Vysokém Mýtě. Po studiu na Pražské konzervatoři v roce 1982 působila v Divadle Jiřího Wolkera. Od poloviny 70. do konce 80. let byla jednou z nejčastěji obsazovaných hereček jak v televizních filmech a inscenacích, tak i ve filmu.

FOTO:  Oficiální zdroj


Od počátku 90. let se na plátnech kin a v televizi objevovala jen zřídka a převážně v menších rolích. V době svého mládí byla výrazná představitelka krásných a chytrých princezen. Jedna z nejznámějších rolí je právě postava Lidušky z pohádky Za humny je drak, kde si sice nezahrála  princeznu, ale uhlířovu dceru, avšak později byla na princeznu pasována.

FOTO:  bontonfilm


Pohádka Za humny je drak vypráví příběh draka Mraka, který se usadí v lese, kde se domnívá, že bude mít klid a nikdo ho nebude rušit. Jenže jako správný drak vypouští dým a to nedá spát uhlíři Patočkovi. Sice se chce do lesa vypravit a zjistit, kdo to tam načerno pálí uhlí, ale pro mnoho práce mu nevychází čas. Nakonec se tam vydá jeho dcera Liduška. Draka objeví, ale pochopí, že strach z něj mít nikdo nemusí. Mrak nepřišel nikomu ubližovat, natož někoho pojídat. Jenže Liduška je na dlouhou dobu jediná, která tuto skutečnost o Mrakovi ví, A když ho brzy objeví královi lokajové, vylíčí ho v hrůzných barvách. A král usoudí, že drak bude, podle tradice, chtít královskou dceru. Pohádkový příběh se tak rozehrává.
FOTO:  Profimedia


Od první klapky
této pohádky uběhlo již 35 let a představitelka krásné Lidušky prošla změnami nejen v osobním životě, ale také, pochopitelně, po stránce vzhledové. Herečka od natáčení změnila několikrát image, však půvab ji stále zůstal.

Jak se herečka Ivana Andrlová (56) coby Lidušky změnila? Na to se podívejte v naší galerii.

GalerieVeselou pohádku za Humny je drak můžete sledovat již tuto neděli 14. května od 17:30 na TV Nova a v repríze v úterý 16. května od 18:15 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:
Jak DNES vypadají ty nejznámější princezny z pohádek? Poznali byste je?

Zákulisí filmu Piráti z Karibiku: Na konci světa – Při natáčení byl tak opilý, že ho režisér podepíral!

Také vlasy mohou být uměním. Ivana Andrlová prozradila, co za tou nádherou stojí

TOP 5. Dobrodružné fantasy Princ z Persie: Písky času je skvělý film, ale i v něm se najdou chyby

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady