• TV Nova
  • Lehkomyslnost, změna nálad i povahy? Bruce Willis se potýká s demencí

Lehkomyslnost, změna nálad i povahy? Bruce Willis se potýká s demencí

Bruce Willis, herec, kterého můžete znát z akčních filmů, jako je např. Smrtonosná past nebo Šestý smysl, trpí vážnou nemocí. Přesnou diagnózu jeho zdravotního stavu oznámila jeho rodina na Instagramu.

Bruce Willis v březnu 2022 ukončil svou kariéru právě kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu. Projevila se u něj afázie, což je nemoc, která ovlivňuje schopnost mluvit a porozumět řeči. Herci je 67 let.

Frontotemporální demence

Nyní však rodina oznámila, že se situace zhoršila. Nová diagnóza je velmi závažná – frontotemporální demence. Jedná se o onemocnění mozku, při kterém je postižen čelní lalok. Projevuje se zejména změnami nálad i povahy člověka. Lidé s touto nemocí jsou lehkomyslní a nezajímají se o životní situace, jako je např. osobní hygiena. Průměrná doba dožití podle asociace je sedm až třináct let.

Oznámení

O zhoršení zdravotního stavu Bruce Willise informovala jeho rodina na Instagramu i v asociaci pro frontotemporální degeneraci. „Na úvod by naše rodina chtěla vyjádřit vděčnost za neuvěřitelný příval lásky, podpory, příběhů, které jsme obdrželi od chvíle, kdy jsme se s vámi podělili o Bruceovu původní diagnózu. V tomto duchu jsme vám chtěli poskytnout aktuální informace o našem milovaném manželovi, otci a příteli. Od doby, kdy jsme na jaře 2022 oznámili, že Bruce trpí afázií, se teď jeho stav posunul a známe konkrétnější diagnózu. A tou je frontotemporální demence. Problémy s komunikací je jeden z příznaků, se kterými se Bruce potýká. I když je to bolestivé, tak je úleva, že konečně známe jeho přesnou diagnózu,“ prohlásila rodina.

„Bruce vždy věřil, že jeho hlas může ve světě pomoct druhým a že zvyšuje povědomí o důležitých otázkách. V hloubi duše víme, že kdyby dnes mohl, tak by přitáhl celosvětovou pozornost a spojil se s těmi, kteří se s touto vyčerpávající nemocí také potýkají,“ dodali v oznámení.

Podpora

Svou podporu oblíbenému akčnímu herci vyjádřilo spoustu známých osobností, jako je např. herec Aaron Paul: „Mám tě moc rád, kamaráde! Posílám objetí tobě i tvé krásné rodině. Tvůj táta je zatracená legenda“

Demi Lovato: „Posílám hrozně moc lásky..“

Ve stejném duchu herce podpořilo spoustu lidí, jak už celebrit i jeho fanoušků.

Bruce

Amerického herce, producenta i zpěváka můžete znát z akčních filmů Smrtonosná past, Šestý smysl nebo také Tenkrát v Kalifornii i Red 2, které můžete sledovat na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady