2 zámky, 1 hrad i skalní města. Poznali jste místa, kde se natáčela pohádka Princ a Večernice?

2 zámky, 1 hrad i skalní města. Poznali jste místa, kde se natáčela pohádka Princ a Večernice?
Zdroj: TV Nova

Pohádka Princ a Večernice patří mezi ty vůbec nejlepší, které kdy v Česku vznikly. Filmaři si také dali záležet a na výpravných destinacích nešetřili. Poznali jste některé?

Pohádka začíná ve chvíli, kdy starý král svěří dočasnou péči o království synu Velenovi (Juraj Ďurdiak). Ten během jediné noci provdá všechny tři své sestry. Tento děj se odehrává na zámku Ploskovice poblíž Litoměřic.
 

Ovšem setkání s Večernicí a její následná ztráta neprobíhají v Ploskovicích. Exteriérová záběry zahrady a zámku v pozadí pocházejí z Hrádku u Nechanic poblíž Hradce Králové.


FOTO:  TV Nova

 

Král však nemá pro princův čin pochopení, a tak se uražený mladý šlechtic vydává do světa, aby našel nejen své sestry a švagry Větrníka, Měsíčníka a Slunečníka, ale také krásnou Večernici. Do cesty se mu však staví řada překážek. Nejen zrádní kupci a lapkové. Jedno setkání s nimi proběhne na dvorku a před branou Kopicova statku v Českém ráji.
 

Na krásnou Večernici si však činí nároky zlý čaroděj Mrakomor. Pod zhýčkanou slupkou mladého prince se naštěstí ukrývá odvaha, vytrvalost a další vlastnosti, které mu přes občasné chyby pomohou v boji proti všem překážkám a samozřejmě také v boji proti mocnému Mrakomorovi.FOTO:  TV Nova
 

Scény ve skalách včetně souboje se zlým Mrakomorem se natáčely v Adršpachských skalách, závěrečný souboj v hradu Krakovec na Křivoklátsku.
 

Poznali jste některá z míst? Pohádku Princ a Večernice sledujte v neděli 7. května od 17.40 na TV Nova a v úterý 9. 5. od 18.25 na programu Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

EMOTIVNÍ VIDEO PLNÉ BOLESTI: Podnikatelka Michaela odkrývá svůj příběh! Jak se dostala za mříže?

James Bond na WC? Povedlo se to a vznikla z toho opravdu velká řachanda!

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady