VŠECHNY ODSOUZENÉ SEM CHTĚJÍ: Čím je věznice výjimečná?

VŠECHNY ODSOUZENÉ SEM CHTĚJÍ: Čím je věznice výjimečná?
Zdroj: TV Nova

Vazební věznice Praha Ruzyně ve Velkých Přílepech u Prahy je určena pro výkon trestu odnětí svobody žen v režimech dohled a dozor. Právě tady celé natáčení dokumentární série na konci srpna 2016 odstartovalo.

Ve Velkých Přílepech se nachází nejmenší, nejmladší a dalo by se říct i nejmírnější věznice u nás. To ale neznamená, že tu odsouzené netrpí stejně jako v jiných věznicích. I tady sedí téměř dvě stě žen za nejrůznější trestné činy. A mezi nimi i vysokoškolačka Michaela!

FOTO:  TV Nova

Pobočka Velké Přílepy byla zprovozněna v lednu 2012 a fungovala něco málo přes jeden rok. Po amnestii prezidenta republiky z roku 2013 byla uzavřena. Znovu uvedena "do provozu" byla v únoru 2015. Jde o rekonstruovanou budovu, takže budí dojem nové věznice. Aktuálně si tady trest odpykává necelých dvě stě žen.

FOTO:  TV Nova

Právě ve Velkých Přílepech sedí za svého partnera i úspěšná podnikatelka a vysokoškolačka Michaela. Její příběh patří k těm nejsilnějším, které kamery zachytily. Michaela si totiž odpykává trest za někoho jiného! Jak je to možné?

FOTO:  TV Nova

Její příběh uvidíte už ve středu 10. 5. ve 21:35 na Nově!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

HROZBA JMÉNEM DÍRA. Podívejte se na místo, které děsí všechny zlobivé ženy

TYHLE HOLKY NEJSOU ŽÁDNÍ ANDÍLCI: Kamery odkryly drsné prostředí ženských věznic

Sdílet

Nejnovější videa

Články