TOP ZAJÍMAVOSTI Sherlocka Holmese: Fatální historická chyba a kokain na scéně!

TOP ZAJÍMAVOSTI Sherlocka Holmese: Fatální historická chyba a kokain na scéně!

Londýnem zmítá strach. Tajemný Lord Blackwood ovládá temnou magii a jediný Sherlock Holmes má dostatečně za ušima, aby přišel chladnokrevnému černokněžníkovi na kloub. To je moderní reinkarnace populární postavy Arthura Conana Doyla. Povedl se návrat ve velkém stylu.

Nejslavnější detektiv všech dob je zpátky a takhle ho ještě nikdy nikdo předtím neviděl! Znamená to, že je chytřejší než kdy předtím? Kdepak. Proměnil se v klasického „cool akčního hrdinu“, který za pomoci nejlepšího přítele řeší ten úplně nejsložitější případ svojí kariéry? Ani to ne. Sherlock Holmes se vrací ke svým knižním kořenům a využívá těch méně provařených schopností, jež mu Arthur Conan Doyle nadělil. Současná generace diváků, která jej má zažitého jen jako hyperinteligentního elegána s fajfkou, tak může konečně prozřít a poznat „pravého Holmese“.


Nové dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla přináší Holmesovi a jeho věrnému partnerovi Watsonovi poslední výzvu. Ukáže se, že Holmesovy bojové schopnosti jsou stejně tak smrtící, jako jeho pověstný intelekt. Obojího bude zapotřebí při odhalování smrtelného spiknutí, které by mohlo zničit celou zemi. Akční a dobrodužný film Sherlock Holmes natočil známý režisér Guy Ritchie.


Robert Downey Jr. ztvárnil legendárního detektiva a Jude Law září v roli Holmesova věrného kolegy Watsona, doktora a válečného veterána, který je impozantním spojencem Sherlocka Holmese. Rachel McAdams uvidíme v roli Irene Adler, jediné ženy, která získala převahu nad Holmesem, a která s detektivem udržuje bouřlivý vztah. Mark Strong ztvárnil roli Holmesova nového tajemného protivníka, Blackwooda a Kelly Reilly hraje Mary, po níž touží Watson

 

Galerie

 

Přečtěte si deset zajímavostí z filmu, které vás jistě překvapí!

 

1. Robert Downey Jr. skončil v anketě britského serveru Digital Spy o nejlepšího Sherlocka Holmese všech dob třetí.

 

2. Kvůli věku si původně Guy Ritchie Roberta Downeyho Jr. do role obsadit nepřál.

 

3. Robert Downey Jr. se stal Sherlockem vlastně díky své manželce a producentce Susan, která v roce 2008 spolupracovala s Guyem Ritchiem na filmu RocknRolla. Při jedné návštěvě natáčení se dozvěděl, ze Guy plánuje film Sherlock Holmes.

 

4. V Guinessově knize rekordů je Sherlock Holmes uveden jako nejčastěji ztvárňovaná filmová postava. Byl zahrán již ve více než 200 filmech. Za celou svou filmovou existenci byl detektiv ztvárněn již 75 herci.

 

5. Povozy jezdí po pravé straně, avšak v Anglii byl vždy provoz levostranný, tedy i v době, kdy žil Sherlock Holmes.
 

Takhle Sherlocka Holmese vykreslil Arthur Conan Doyle!

 

6. V podání Rachel McAdams se na scéně objevuje i Holmesova "osudová žena" Irene Adlerová. Škoda jen, že je na rozdíl od předlohy Američanka, nikoli česká šlechtična.

 

7. Několik herců včetně Juda Lawa prohlásilo, že se filmu upsali jenom proto, aby mohli pracovat s Robertem Downeym Jr.

 

8. Robert Downey Jr. získal za roli Sherlocka Holmese zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herec v komedii nebo muzikálu.

 

9. Watsona poznámka k Holmesovi „Víš, že to co piješ, se používá při operaci očí?“ je narážkou na kokain, který Holmes užíval. Dříve se kokain používal jako anestetikum při operacích očí.

 

10. Rachel McAdams a Robert Downey Jr. ve většině scén nepoužili kaskadéra.

 

Film o dobrodružstvích známého detektiva můžete sledovat v pátek 5.5 od 22:10 na TV Nova. Nebo v repríze v sobotu 6. května od 17:40 na Nova Cinema!


NEPŘEHLÉDNĚTE
:

Nečekané komplikace natáčení prvních Pirátů z Karibiku: Požár na place, mořská nemoc i herečka v zácpě!

Eddie Murphy jako Zamilovaný profesor: Kolik rolí ve filmu ztvárnil a jaký dopad měly vtipy o zadnicích?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady