TOP 11 zajímavostí filmu Hellboy: Věděli jste, že jednu z rolí přijala česká herecká hvězda?

TOP 11 zajímavostí filmu Hellboy: Věděli jste, že jednu z rolí přijala česká herecká hvězda?
Zdroj: Archiv TV Nova

Satan má syna! Jmenuje se Hellboy, žije v New Yorku, piluje si rohy, kouří doutníky a pije whisky, miluje lidskou dívku a občas pomáhá americké FBI! Ale co má s Českem?

Píše se rok 1944. Blíží se konec Druhé světové války a Německo už cítí svou prohru. Velení SS se proto rozhodne pro zoufalý krok – přivolat démona z pekel, který by jim pomohl otočit průběh války. Pomáhá jim ruský černokněžník Rasputin (Karel Roden), který si snad nejvíc ze všech přeje prohru Sovětského Svazu. Během rituálu černé magie je ale překvapí americká armáda. Američtí vojáci to ale nestihli včas! Brána do pekel byla otevřena a do našeho světa se dostal „kluk z pekel“ – malý Hellboy, údajně syn samotného Satana. Svou pekelnou podobou vyděsí i ostřílené vojáky, a tak se ho rozhodnou zabít. Malého ďáblíka však zachrání a vychová profesor Broom (John Hurt), který za války pracoval pro Američany.

 

Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajovaném Centru pro výzkum paranormálních jevů, který vede právě profesor Broom. Hellboy mu říká „otče“ a i přes svou vznětlivou povahu chce žít normální život a lidem pomáhat. Jeho síla a schopností Američany zároveň přitahují a děsí, a tak se přesně neví, co s Hellboyem bude dál. Společně s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, bývají občas využíváni při mimořádných operacích FBI.
 

Zlo se však nevzdává. Rasputin se nehodlá Hellboye jen tak vzdát – věří totiž, že Zlo v srdci Hellboye je silnější, než Dobro, a chce ho zapojit do rituálu, který má vést ke zhoubě světa.
 

Co jste o pekelném Hellboyi ještě nevědeli? Čtěte TOP 11 zajímavostí z natáčení této hororové fantasy:

Galerie


1. Jelikož natáčení z větší části probíhalo v Praze, mnoho záběru i rekvizit lahodí naším očím – například nákladní vůz, kterým vezou Hellboye na hřbitov, je Tatra 138; rádoby popelářský vůz je ve skutečnosti Tatra 815; jeden z hrdinů jezdí na československém skútru CZ 175 (všeobecně známém pod přezdívkou "prase"). Skútr byl pro film vybaven mohutnou přední světelnou rampou.
 

2. Pozorní diváci poznají i lokace: například Centrum pro výzkum paranormálních jevů je ve skutečnosti Národní památník na pražském Vítkově a další scény byly natočeny třeba na sídlišti Velká Ohrada nebo v pražských Stodůlkách.
 

3. Jedná se také již o druhý film, který Ron Perlman natáčel v Praze.
 

4. Kromě známého českého herce Karla Rodena, který ztvárnil ruského černokněžníka Grigorije Rasputina, natáčení se zúčastnili i jiní čeští umělci – například, obzvlášť složité a nebezpečné scény za Rona Perlmana točil český kaskadér Jan Petřina.
 

5. Postel, kterou má ve svém pokoji Hellboy, je ve skutečnosti zadní část pickupu. I tato rekvizita byla na zakázku vytvořena v Praze.
 

6. Ještě před oficiálním castingem měl tvůrce Hellboye Mike Mignola sraz s režisérem Guillermem del Toro, kde chtěli probrat návrhy na obsazení hlavní role. Dlouhá debata se však nekonala, oba dva totiž přišli se stejným jménem – Ron Perlman.

FOTO:  Archiv TV Nova

7. Guillermo Del Toro se několik let pokoušel o zfilmování Hellboye, žádné studio mu ale nechtělo poskytnout peníze. Až po úspěchu jeho filmu Blade 2 dostal od studia dvě nabídky – mohl točit další pokračování upírského akčňáku, nebo Hellboye. Jasná volba!
 

8. Válka režiséra se studiem však neskončila – producenti mimo jiné chtěli, aby Hellboy vypadal jako obyčejný člověk, který se v démona změní jen tehdy, když je rozzlobený. Režisér to ale odmítl s tím, že nehodlá točit dalšího Hulka.
 

9. Herec Ron Perlman o své roli věděl rok před natáčením. Ihned začal aktivně cvičit, do posilovny chodil až šestkrát týdně. Také si přečetl všechny komiksy o Hellboyovi, aby se na roli co nejlépe připravil.
 

 

FOTO:  Archiv TV Nova

10. Film se sice většinou točil v Praze, pro jednu scénu ale museli filmaři vytvořit kopii jedné ze stanic newyorkského metra. I zde však najdeme českou stopu – filmaři pozvali nejznámější pražské sprejery, aby metro „vyzdobili“ graffiti.
 

11. Natáčení bylo pro Rona Perlmana opravdovým peklem – trvalo čtyři hodiny, než ho maskéři nalíčili. Navíc se herec rozhodl, že scénu, kdy Hellboy skáče na jedoucí vlak, natočí sám bez pomocí kaskadéru a zlomil si žebro.

 

Film Hellboy můžete sledovat v sobotu 6. května od 23.10 na TV Nova nebo v repríze v neděli 7. května od 13:05 na Nova Cinema!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

KOMPLIKOVANÉ NATÁČENÍ legendárního Drákuly: Gary Oldman musel být opilý a skutečně spát v rakvi!

Nečekané komplikace natáčení prvních Pirátů z Karibiku: Požár na place, mořská nemoc i herečka v zácpě!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady