Děsivá tajemství filmu Ďáblův advokát: Původně měl vypadat úplně jinak. Poté ale řekl PĚTKRÁT NE!

Děsivá tajemství filmu Ďáblův advokát: Původně měl vypadat úplně jinak. Poté ale řekl PĚTKRÁT NE!
Zdroj: Archiv TV Nova

Byli byste ochotní za práci svých snů prodat svou duši? Nebo duše svých blízkých?

Kevin Lomax (Keanu Reeves) je mladý talentovaný právník, který ještě nikdy neprohrál jediný případ. Pracuje však v menším městě, věří ale, že se mu časem podaří dostat se do velkoměsta a řešit opravdu velké a důležité případy.


Jeho sen se najednou vyplní – dostane nabídku práce v New Yorku ve věhlasné advokátní kanceláře, v čele které stojí charismatický John Milton (Al Pacino). Kevin i se svou mladou manželkou Mary Ann (Charlize Theron) se stěhují do New Yorku a těší se na svůj nový život.


Brzy ale pochopí, že všechno není tak růžové, jak na první pohled vypadá. A advokátská kancelář Johna Miltona skrývá zlověstná, až ďábelská tajemství...


Galerie

Jaká hrozivá tajemství skrývá film Ďáblův advokát? Čtěte TOP 10 zajímavostí o filmu:

1. Herečka Judith Ivey, která ve filmu hraje matku Keanu Reevese, je ve skutečnosti pouze o 13 let starší, než její filmový syn.

2. Během filmu John Milton mluví celkem šesti různými jazyky – anglicky, rusky, španělsky, italsky, čínsky a v závěru filmu pronese citát v latině.

3. Keanu Reeves se vzdal částí svého honoráře ve prospěch honoráře Al Pacina – tvrdil, že si moc přál, aby Johna Miltona hrál právě on.

4. Aby se Charlize Theron dokázala vžít do role Mary Ann Lomax, musela během natáčení trávit několik hodin denně v ordinaci psychoterapeuta, aby pak mohla důvěryhodně zahrát schizofrenii.

 5. Charlize Theron dlouho váhala, jestli roli Mary Ann Lomax vůbec přijme. Důvodem jsou erotické scény, kde se měla objevit nahá. O dva roky dříve totiž ze stejného důvodu odmítla roli ve filmu Showgirls.

FOTO:  Archiv TV Nova


6. Původně měl film režírovat Joel Schumacher a hlavního hrdinu měl hrát Brad Pitt. Producenti pak pro roli mladého advokáta uvažovali o Christianu Slaterovi, Johnu Cusackovi a Edwardu Nortonovi.

7. Episkopální Národní katedrála ve Washingtonu společně se sochařem Frederickem Hartem žalovali studio Warner Brothers kvůli soše, která se opakovaně ve filmu objevuje. Tato socha totiž náramně připomíná Hartovu sochu Ex Nihilo, která se nachází nad vchodem do katedrály. Po dohodě však došlo k mimosoudnímu vyrovnání a socha se ve finální verzi filmu objeví pouze na jednu minutu.

8. Snímek byl původně zamýšlen jako akční film a měl obsahovat mnohém víc vizuálních efektů i akčních scén. Právě kvůli přemíře akce odmítl Al Pacino hrát ve filmu celkem pětkrát. Poté režisér Taylor Hackford provedl ve scénáři několik změn a nabídl ho Al Pacinovi znovu. Ten nakonec na nabídku kývl. Do poslední chvíle ale váhal, zda dokáže zahrát Miltona dost přesvědčivě, a na roli navrhoval Seana Conneryho nebo Roberta Redforda.

FOTO:  Archiv TV Nova


9. Venkovní terasa vedoucí z kanceláře Johna Miltona se ve skutečnosti nachází v 50. patře jednoho z newyorských mrakodrapů.

10. Boxerský zápas, kam John Milton vezme Kevina Lomaxe, nebyl sehraný. Jednalo se o reálný zápas o mistra světa, který se uskutečnil 4. října 1996. Boxer Roy Jones Jr. v něm ve druhém kole knokautoval Bryana Brannona.

Hororový thriller Ďáblův advokát můžete sledovat v neděli 7. května od 21:40 na Nova Cinema nebo v repríze v pondělí 8. května od 23:25!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KOMPLIKOVANÉ NATÁČENÍ legendárního Drákuly: Gary Oldman musel být opilý a skutečně spát v rakvi!

Šifra mistra Leonarda pohoršuje i po letech. Proč film urazil věřící po celém světě a byl zakazován? TOP 10

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady