Prokleté natáčení Pirátů z Karibiku: Herce přepadli při natáčení na moři skuteční piráti!

Dluhy se musejí splácet! A to se bohužel týká i pirátů. Bude ale kapitán Jack Sparrow ochotný vzdát se své duše výměnou za Černou perlu, nebo zase vymyslí nějaký bláznivý kousek?

Kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) konečně získal zpět svou vytouženou loď. Teď, když znovu velí Černé perle, může loupit, rabovat a drancovat dle libosti. Objeví se ale „menší“ komplikace – najde ho legendární nemrtvý pirát Davey Jones (Bill Nighy), který vládne mořským hlubinám z paluby své přízračné lodi Bludný Holanďan. Připomene Jackovi, že spolu mají dohodu – výměnou za Černou perlu se mu Jack upsal krví a teď mu dluží svou duši. Ve snaze vyhnout se věčnému zatracení vyhledá kapitán Jack Sparrow pomoc starého kamaráda Willa Turnera (Orlando Bloom) a jeho snoubenky Elizabeth (Keira Knightley). Ti musejí zrušit svatbu a místo líbánek se vydávají na nebezpečné dobrodružství napříč Karibikem.

Galerie

Co skrývají tajemné vody Karibiku? Čtěte TOP 11 zajímavostí z natáčení tohoto již legendárního dobrodružného filmu:

1. Začátek filmu, kdy havran klove rakev, odkud poté vyleze Jack Sparrow, odkazuje na starobylé pověsti o tom, že havrani spojují svět živých a mrtvých a ztracenou duší můžou vrátit zpět mezi živé.

2. Tvář prokletého kapitána Davyho Jonese byla vytvořená na počítači, avšak specifická barva a textura jeho kůže vznikla oskenováním hrnku špinavého od kávy.

3. V Číně promítání tohoto dílu Pirátů z Karibiků bylo zakázáno cenzurou z důvodů zobrazení scén kanibalismu.

4. Johnny Depp za film inkasoval neuvěřitelných 74 miliónů dolarů, což tenkrát byl i v Hollywoodu rekordní honorář.

FOTO:  Archiv TV Nova

5. Zpočátku chtěli scénáristé Ted Elliott a Terry Rossio udělat z posádky Bludného Holanďana duchy, režisér to ale odmítl. A tak se rozhodli pro variantu, že piráti se budou postupně měnit na mořské potvory a zarůstat do lodě – pomalu začínali obrůstat mušlemi, lasturami a korály. Na filmu se podílel i Tim Burton, který navrhl podobu několika členů posádky. Nakonec až na Tkaničku Billa byl vzhled celé posádky Létajícího Holanďana vytvořen na počítači.
 

6. Během natáčení tohoto i dalších dílů Pirátů z Karibiku byla Černá perla jedinou funkční lodí. Ostatní koráby měli postavené jen části, které jsou vidět v záběrech, zbytek se točil ve studiu.

7. Herci předem nevěděli, co budou dělat s klecí z kostí, ze které se měli dostat. Režisér totiž nechtěl, aby měli možnost se na scénu připravit, a jejích zmatek při rozhoupávání koule byl tak zcela přirozený. Stejně tak herci nevěděli o účelu obřího mlýnského kola, na kterém museli nakonec točit. Kolo vážilo přes 816 kg a bylo asi pět a půl metru vysoké.

FOTO:  Archiv TV Nova

8. Při natáčení filmový štáb přepadli skuteční piráti! Filmařům sebrali peníze, notebooky, smartphony, pasy, šeky a také natáčecí zařízení. Kvůli tomuto incidentu muselo být natáčení na pár dní pozastaveno.

9. Druhá část Pirátů z Karibiku měla nevídanou reklamu a tak snímek za 225 milionů dolarů vydělal už během úvodního víkendu (7. – 9. 7. 2006) rekordních 135,6 milionů. Piráti tak překonali Spider-Mana, který za víkend vydělal 114,8 miliony. Zároveň byl překonán další rekord – bájná hranice v sto tisíc byla zdolaná za pouhé dva dny. Další výdělečné rekordy filmu – překonání dvěstěpadesátí milionové hranice za deset dnů, 300 milionů za šestnáct dnů a hranici 350 milionů zdolala během 23 dnů.
 

10. Scéna, kdy Elizabeth nečekaně políbí kapitána Jacka Sparrowa, cíleně nebyla ve scénáři Orlanda Blooma (který ztvárnil snoubence Elizabeth Willa Turnera), aby filmaři mohli natočit jeho skutečnou překvapenou a rozpačitou reakci.

FOTO:  Archiv TV Nova

11. Podobné překvapení bylo připraveno i pro ostatní herce na konci filmu, kdy se na lodí objeví kapitán Barbossa (Geoffrey Rush). Herci si mysleli, že po schodech sejde Anamaria (pirátka z prvního dílu Pirátů z Karibiku), a proto ve chvíli, kdy se objevil Geoffrey Rush, měli všichni opravdu zaskočený výraz. Přesně jak bylo potřeba.
 

Na dobrodružný film o patáliích kapitána Jacka Sparrowa Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže se můžete těšit v sobotu 7. 3. 2020 od 20:20 na Nově!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady