HROZBA JMÉNEM DÍRA. Podívejte se na místo, které děsí všechny zlobivé ženy

HROZBA JMÉNEM DÍRA. Podívejte se na místo, které děsí všechny zlobivé ženy
Zdroj: TV Nova

Kam chodí za trest ženy, které nedodržují pravidla? Co se stane těm, které si myslí, že si mohou dělat, co chtějí? Čeká je bezútěšné a děsivé místo. Podívejte se, jak to tam vypadá!

Do ženských věznic se dostává za nejrůznější přestupky proti zákonu stále více žen. Jaké počty aktuálně tyto věznice evidují? Která z nich je nejmírnější a kde naopak sedí ty nejtěžší případy? To všechno se dozvíte v dokumentární sérii Holky pod zámkem II, která začíná druhý květnový týden na TV Nova.


FOTO:  TV Nova


Kovové palandy, žádné soukromí, studené mříže, které když za vámi zapadnou, jen tak se ven nepodíváte. Podívejte se na první z ženských věznic, která se nachází na severu Moravy.

OPAVA

Věznice je postavená v samém centru města, naproti ní se dokonce nachází mateřská školka. Budovy, které slouží pro výkon trestů patří mezi nejstarší, některé jsou dokonce z předminulého století. Vizuálně jde o nejzajímavější vezeňské zařízení, protože jsou tu tzv. pavlačová patra nad sebou a ženy tu na sebe pokřikují nejrůznější domněnky a informace, když vyjdou ven z cel.


Galerie


 

Dále tam mají tzv. "specializované oddělení pro výkon ochranného léčení protitoxikomanického, protialkoholního a léčení pro patologické hráčství pro odsouzené ženy kategorie dohled, dozor a ostraha", zjednodušeně specializované oddělení. pro léčbu závislostí.

Snad největší respekt vzbuzuje místnost, do které zavírají ženy, které těžce poruší pravidla věznice. Místo, kterému se přezdívá díra! Kapacita "díry" jsou čtyři lůžka, která jsou ale přes den přivázaná ke zdi, protože přes den tady ženy spát a ani ležet nesmí. Holé zdi, antidemoliční nábytek, zpytování svědomí, to je tzv. díra.

 

FOTO:  TV Nova


Dokonce je tam i specializované oddělení pro výkon trestu odsouzených žen s poruchami duševními a poruchami chování s individuálním zacházením v kategorii dozor, ostraha a zvýšená ostraha, což by se jednoduše dalo přeložit jako oddělení pro "nepřizpůsobivé" odsouzené. Tato věznice čítá aktuálně na 250 odsouzených.


FOTO:  TV Nova

 

V jedné z těchto cel čeká na propuštění po odpykání trestu i Libuše, která se ale velmi svědomitě stará o psychicky nemocnou Margitu. Na jejich příběh se můžete dívat hned v prvním díle dokumentární série Holky pod zámkem II.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Jak se dostaly do vězení? Tyto ženy si prožily, co by nechtěl zažít nikdo!

HOLKY POD ZÁMKEM: Podívejte se na video, které odhaluje drsné pozadí života v ženské věznici

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady