Legendární Gladiátor se znovu vrací! Kdo vystřídá Russella Crowea?

Film Gladiátor z roku 2000 režiséra Ridleyho Scotta se stal žánrovou klasikou a získal hned pět Oscarů! Herce Russella Crowea, který v něm ztvárnil neohroženého vojevůdce a gladiátora Maxima, si díky němu oblíbily miliony diváků po celém světě. Není divu, že se chystá další pokračování. I když si s ním dali tvůrci poměrně na čas.

Pojďme si společně shrnout, co všechno se zatím ví o připravovaném druhém díle. Kdo se ujme hlavní role? A kdy by se měl film dostat do kin?

Příběh

Pokračování by se mělo věnovat Luciusi, synovi Lucilly a synovci filmového záporáka Commoda, kterého ztvárnil Joaquin Phoenix. Ten by se měl na prahu dospělosti inspirovat chováním protivníka svého strýce. Vypadá to, že ani tentokrát nebude hlavnímu hrdinovi chybět odhodlání pustit se do sebevětšího boje. Příběh by se měl odehrávat zhruba kolem roku 200 našeho letopočtu. Dlouho se spekulovalo o tom, kdo by měl ústřední postavu ztvárnit. Přece jenom Russell Crowe už nemá po tolika letech úplně míry bojovníka. A navíc by se s ním na závěr prvního snímku jen těžko navazovalo. V původním snímku hrál Luciuse Spencer Treat Clark. I když mezitím dospěl, důvěru filmařů nedostal, protože místo něj nakonec vybrali o něco mladšího Paula Mescala. Ten na sebe více upozornil hlavní roli v romantickém seriálu Normální lidi, takže pro něj historické drama bude zřejmě celkem výzva.

Gladiátor.
Joaquin Phoenix a Russell Crowe ve filmu Gladiátor.  |  FOTO:  Profimedia

Nelibost fanoušků

Řada věrných fanoušků si ale nepřeje, aby došlo ke vzniku druhého pokračování. Obávají se totiž toho, že už stejně nebude tak dobré jako původní film. Navíc se nejde ubránit dojmu, že se tvůrci tak trochu snaží svézt na vlně současného trendu franšíz, aby vydělali pořádný balík peněz.

Gladiátor.
Connie Nielsen a Russell Crowe ve filmu Gladiátor  |  FOTO:  Profimedia

Premiéra

Režie by se měl znovu ujmout legendární Ridley Scott. Ten si zopakuje spolupráci se scenáristou Davidem Scarpou, se kterým pracoval na filmech Všechny prachy světa či Napoleon. Studio Paramount už dokonce oznámilo, že by měl snímek spatřit světlo světa 22. listopadu 2024! Fanoušci i odpůrci se už tedy mají na co těšit, ať už to bude hit, nebo propadák.

Galerie

​Russella Crowea sledujte ve filmu Otcové a dcery, který najdete na Voyo!

Sdílet
  • #Russell Crowe

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady