Železný Sylvester Stallone - jeho filmová kolegyně si o něj málem zlomila ruku! Co se při natáčení stalo?

Železný Sylvester Stallone - jeho filmová kolegyně si o něj málem zlomila ruku! Co se při natáčení stalo?
Zdroj: Archiv TV Nova

Inspektor Joe Bomowski (Sylvester Stallone) je odvážný, rozhodný a rázný — svou profesi má rád a v práci se mu daří. Když však k němu přijede na návštěvu maminka, všechno se rázem zhroutí.

O čem film Stůj, nebo maminka vystřelí! je? Život tvrdého losangeleského inspektora Joea Bomowského se obrátí vzhůru nohama, když jednoho krásného dne se jeho matka Tutti (Estelle Getty) rozhodne syna navštívit a trochu se o něj postarat. Hned po příjezdu se pustí do úklidu a společně se špinavým nádobím důkladně vydrhne a odmastí také synovou služební pistoli.
 

Po hádce se Tutti cítí strašně provinile, a tak se vydá do města, aby synovi koupila novou zbraň. V obchodě sice neuspěje, zato ale narazí na překupníka Mitchella a ten jí ochotně nabídne své zboží. V tu chvíli je ale přepadne konkurenční gang – dojde k přestřelce a Tutti je záhy nucená jet na policejní stanici, aby svědčila. Joe to nese velice těžce – teď jeho maminka musí zůstat ve městě déle, než se původně plánovalo...
 

Ve snaze odčinit svou vinu a usmířit se se synem, rozhodne se Tutti pomoct mu vyřešit případ překupníků se zbraněmi, který Joe zrovna vyšetřuje. A v tu chvíli začíná jít o život...
 

Galerie


 

Co všechno se stalo během natáčení této bláznivé akční komedie? Čtěte TOP zajímavostí o filmu:

1. Film se natáčel v období největší rivality mezi Sylvestrem Stallonem a Arnoldem Schwarzeneggerem. Proto se Schwarzenegger rozhodl uchýlit ke lsti a všude rozhlásil, že má o roli v tomto filmu zájem. Jakmile to Stallone zjistil, tak ihned nabídku přijal, i když původně hodně váhal. Později svého rozhodnutí hodně litoval.

2. Posléze Sylvester Stallone označil tento film za vůbec nejhorší, který kdy natočil.


3. Bohužel, není jediný, kdo nemá o této roli kladné mínění – v roce 1992 získal Sylvester Stallone za svůj výkon Zlatou malinu pro nejhoršího herce.

4. Když Tutti (Estelle Getty) ukazuje dětské fotografie svého syna lidem v letadle, jedná se o skutečné fotografie Sylvestra Stalloneho. Jednu z těchto fotografií (kde má malý Sylvester Stallone na sobě pruhované tričko) můžeme vidět ve filmu Rocky – hlavní hrdina ji má připevněnou k zrcadlu.
 

5. Joe (Sylvester Stallone) má v obývacím pokoji zarámovaný obraz od LeRoye Neimana, známého amerického malíře, který se věnoval převážně zobrazování sportovců, hudebníků a sportovních událostí. Leroy Neiman je autorem nejméně dvou obrazů Rockyho Balboa.

6. Ve scéně, kdy JoBeth Williams (Gwen Harper) dává Joeovi (Sylvestr Stallone) facku, vymkla si herečka o jeho tvář zápěstí.
 

7. Estelle Getty přijala roli pouze s podmínkou, že nebude muset použít zbraň. Producenti jí museli lhát, aby na roli kývla.

8. Původní verze filmu obsahuje scénu, kdy Sylvester Stallone projíždí popelářským autem skrz zeď do umělecké galerie. Majitele galerie hrál Scott Shaw. Tato scéna se pak objevila až v rozšířené verzi na DVD.
 

9. Rozpočet filmu činil 45 milionů dolarů. Celosvětově film vydělal 70,6 milionů dolarů.

10. Chtěli byste o filmu vědět více? Přečtěte si knihu Save the cat! (Zahraňte kočku!), kterou napsal scenárista filmu Blake Snyder. Ve své knize popisuje natáčení i to, jaké problémy měli filmaři s hlavními protagonisty.
 

Film Stůj, nebo maminka vystřelí! můžete sledovat v neděli 30. dubna od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze v pondělí 1. května od 10:00 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 10 filmu Policajt ze San Francisca: Hlavní herecká hvězda v ohrožení života! Co se během natáčení stalo?

TOP 10 filmu Záměna aneb jak Eddie Murphy k penězům přišel

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady