Top 8 romantických komedií! Jak podle filmů (ne)získáte srdce své životní lásky?

Češi nade všechno zbožňují romantické komedie. Nejenže se u nich zasmějí, ale kolikrát je dojmou k slzám. Když se chcete příjemně odreagovat po náročném dni, není spolehlivější žánr než právě tento. Přinášíme vám proto seznam těch nejlepších romantických komedií na Voyo!

Chcete se dočkat šťastného konce, který je v reálném životě jen těžko dosažitelný? Pusťte si nějaký film z našeho výběru.

Bábovky

Pokud vás baví řešit mezilidské vztahy, tak si rozhodně nenechte ujít vztahovou rošádu, která se odehrává ve filmu Bábovky. Osudy jednotlivých postav jsou vzájemně propletené tak, jak byste to nečekali. Snímek vznikl na motivy knižního bestselleru spisovatelky Radky Třeštíkové. Navíc v něm září řada českých hvězd například Jana Plodková, Ondřej Vetchý, Táňa Pauhofová, Barbora Poláková, Lenka Vlasáková či Jiří Langmajer

Bábovky.
Jana Plodková a Marek Taclík ve filmu Bábovky.  |  FOTO:  TV Nova

Dvě nevěsty a jedna svatba

V českých filmových vodách ještě chvíli zůstaneme. Byla by totiž škoda nechat si ujít komedii Dvě nevěsty a jedna svatba. V ní ztvárňuje úspěšnou televizní moderátorku Anna Polívková, která se vrací do rodné vesničky. Tam po letech potkává svou dávnou lásku Jiřího. Shodou okolností právě jeho si má její sestra brát za manžela. Je tedy jasné, že se to celé zamotá. A rozhodně chcete vidět Bohumila Klepla s dlouhými vlasy, jak paří na hity kapely Brutus.

Dvě nevěsty a jedna svatba.
Jaroslav Plesl a Ester Geislerová ve filmu Dvě nevěsty a jedna svatba.  |  FOTO:  TV Nova

Fanaticky zamilován

Sázkou na jistotu je v romantickém žánru herečka Drew Barrymore. Ve filmu, který byl natočen podle knihy Fotbalová horečka od Nicka Hornbyho, si začne s věrným fanouškem baseballového klubu Red Sox. Na své si tedy přijdou i sportovní fanoušci, protože se značná část děje odehrává právě v tomto prostředí. Její milý Ben ale nechce vynechat ani jeden zápas, což značně komplikuje jejich vztah.

Fanaticky zamilván.
Drew Barrymore a Jimmy Fallon ve filmu Fanaticky zamilován.  |  FOTO:  TV Nova

Který je ten pravý?

Do Reese Witherspoon, která má ve filmu Který je ten pravý? dvě děti a právě se rozešla s manželem, se zakoukají tři mladíci. I když ví, že to není rozumné, nemůže si pomoct. Do toho všeho se ve dveřích objeví její bývalý manžel, který by se k ní chtěl vrátit. Tahle pravá blondýnka se zkrátka nikdy neokouká, ať už její postavy ve snímcích vyvádějí cokoliv.

Reese Witherspoon.
Reese Witherspoon.  |  FOTO:  Profimedia / instagram

Sexy 40

Velký věkový rozdíl řeší taky Catherine Zeta-Jones coby Sandy ve filmu Sexy 40. Když zjistí, že ji její manžel podvádí, okamžitě se i s dětmi odstěhuje do New Yorku, kde chce začít nový život. Brzy se seznamuje s mladíčkem Aramem, který jí občas pomáhá hlídat děti. Jeho klukovskému šarmu začne ale pomalu podléhat i ona. Zajímavostí je, že ve skutečnosti dělí herečku Catherinu Zeta-Jones a herce Justina Bartha pouze devět let, což zase není tak propastný rozdíl.

Sexy 40.
Catherine Zeta-Jones ve filmu Sexy 40.  |  FOTO:  TV Nova

Muž na míru

Snažili jste se někdy být někým jiným, abyste se někomu zalíbili? Přesně to totiž udělá mladý spisovatel Sam, aby získal srdce půvabné baristky Birdie. I když se mu to podaří, nemá z toho radost, protože si uvědomuje, že se nezamilovala do jeho pravé podoby. Na scénáři se podílel i hlavní herec Justin Long, který si pravděpodobně prošel něčím podobným. Stát se vysněným princem ženy nemusí ale vždy znamenat výhru...

Muž na míru.
Evan Rachel Wood, Brendan Fraser a Justin Long ve filmu Muž na míru.  |  FOTO:  TV Nova

Po čem ženy touží

Nejde opomenout ani romantickou klasiku Po čem ženy touží. Marketingový odborník Nick si myslí, že dokáže okouzlit úplně každou ženu. Když se mu jednoho večera stane nehoda, začne slyšet ženské myšlenky a zjistí, že realita je tak docela jinde. Tuhle novou schopnost chce využít proti své nové kolegyni, ale během toho se do ní tak nějak nechtěně zamiluje...

Mel Gibson.
Mel Gibson.  |  FOTO:  Profimedia

Vrtěti ženou

Pokud jste příznivci historických filmů, pak byste si neměli nechat ujít ani snímek Vrtěti ženou. Mladý doktor Mortimer Granville začne pracovat pro doktora Roberta Dalrymplea, který se specializuje na léčbu takzvané hysterie u žen. Ta spočívá ve vaginální masáži pomocí elektrického stroje. Pokroková dcera vynálezce Charlotte si o tom celém myslí své a nebojí se o tom otevřeně dohadovat ani s mladým doktorem.

Vrtěti ženou.
Hugh Dancy a Maggie Gyllenhaal ve filmu Vrtěti ženou.  |  FOTO:  TV Nova

Všechny tyto filmy sledujte na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady