Aleca Baldwina čeká žaloba i soud! Nedbalost zabíjela i během natáčení v Praze

Série extrémně lehkomyslných činů. I tak by se dalo označit rozhodnutí soudu v Santa Fe, kde byl herec Alec Baldwin formálně obviněn z neúmyslného zabití kameramanky Halyny Hutchins během natáčení filmu Rust. Školení o zacházení se střelnými zbraněmi údajně protelefonoval s rodinou, k velkému pochybení ale došlo i ze strany rekvizitářky Hannah Gutierrez-Reed a asistenta režie.

Stejně jako Alec Baldwin byla i Gutierrez-Reed obviněna z neúmyslného zabití a k rozhodnutí se oba hodlají odvolat.

Místo školení na telefonu

Podle soudu došlo na place filmu Rust hned k několika pochybením. Prvního z nich se dopustil sám herec Baldwin. Podle vyšetřovatelů totiž nebral nijak v potaz probíhající školení o zacházení se střelnými zbraněmi a místo toho telefonoval se svou rodinou. Během výcviku by se přitom dozvěděl, že zbraň (ať už se slepými či ostrými náboji) nesmíte nikdy namířit proti jinému člověku. 

Alec Baldwin poté, co se dozvěděl že kameramanka nepřežila  |  FOTO:  APTN

​Velkého pochybení se dopustil i asistent režiséra Dave Halls, který zamítl použití plastové repliky. Místo si ní od Hanny Gutierrez-Reed přebral skutečnou zbraň a předal ji Alecovi Baldwinovi s tím, že je bezpečná.

Hannah Gutierrez-Reed měla ve filmu Rust na starost rekvizity střelných zbraní.  |  FOTO:  Profimedia

​Zbraň mu ale podle předpisů měla předat sama Gutierrez-Reed a poučit ho o rizicích. Kdyby byl alespoň jeden z těchto bezpečnostních kroků splněn, k zabití jednačtyřicetileté kameramanky by nikdy nemuselo dojít.

FOTO:  Profimedia

Ohledně rozhodnutí soudu se herec i rekvizitářka zbraní hodlají odvolat. Pokud neuspějí, hrozí jim až 18 měsíců odnětí svobody a pokuta 5000 dolarů.

Tragédie před zraky kamer

Úmrtí na place je velice tragická, ale bohužel ne příliš neobvyklá záležitost. Asi nejznámějším incidentem filmového světa je smrt Brandona Lee, syna slavného Bruce Lee, který zemřel během natáčení filmu Vrána poté, co se v použité zbrani zasekl kus ostrého náboje. Lee byl okamžitě převezen do nemocnice, ale ani po šestihodinové operaci se ho lékařům nepodařilo zachránit. Bylo mu pouhých 28 let.

​Smutné prvenství ve filmových tragédiích si drží hlavně kaskadéři. Během natáčení filmu XXX (2002) zemřel kaskáder Harry O'Conner v Praze na Palackého mostě poté, co narazil do jednoho z pilířů a zlomil si vaz. Jeho první úspěšný pokus přitom můžete ve filmu vidět.

Úspěšný seskok zesnulého kaskadéra se do filmu nakonec dostal.  |  FOTO:  TV Nova

​O život přišla i kaskadérka Joi Harrys během natáčení filmu Deadpool. Při jízdě na motorce ze schodů ztratila kontrolu nad vozidlem a v plné rychlosti narazila do zdi. Byla na místě mrtvá.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený SJ SidewayZ (@sj24_sidewayz)

Smutný osud potkal také kaskadérský záskok Harryho Pottera Davida Holmese. Toho filmová exploze odhodila tak silně, že kaskadérovi poškodila páteř a zanechala jej paralizovaného od hrudi dolů. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený David Holmes (@davidholmes83)

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady