Rupert Grint z Harryho Pottera: Co má společného s postavou Wednesday?

Rupert Grint se proslavil po celém světě jako Ron Weasley ve filmové sérii Harry Potter. Společně s Danielem Radcliffem a Emmou Watson se objevil ve všech osmi snímcích. Není divu, že se herec s postavou zrzavého kouzelníka za ta léta hodně sžil. Jaký měl s Ronem ke konci natáčení problém? A co má společného s postavou Wednesday?

Do role Rona Weasleyho byl Rupert obsazen v roce 2001, když mu bylo pouhých jedenáct let. Poslední díl Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 měl premiéru v roce 2011, takže mu bylo dvaadvacet let. S kouzelnickou sérií tedy strávil pořádný kus života!

Rupert a Ron

Natáčení probíhalo v podstatě celé jeho dětství a dospívání. Herce role velmi ovlivnila, dokonce měl někdy pocit, že se hranice mezi Rupertem a Ronem úplně ztrácí. A pojí je toho víc než jen to, že mají oba hodně sourozenců a zrzavé vlasy. Ve filmech jsme splynuli v jedno. Na konci jsem už hrál sám sebe. Hranice byly rozmazané, prozradil v rozhovoru pro časopis Bustle. Když ho někdo osloví jménem jeho filmové postavy, dodnes na to prý slyší, protože se stalo jeho druhým jménem.

Rupert Grint a Ron Weasley.
Rupert Grint jako Ron Weasley v sérii Harry Potter.  |  FOTO:  isifa/ oficiální zdroj

Dusivé období

I když se díky sérii z ústředního tria stali nejznámější mladí herci současnosti, rozhodně to nebylo zadarmo. Jejich časový rozvrh byl po celou dobu velmi náročný. Potter byl tak nabitý celý rok natáčení a pak jsme zbytek času propagovali. Bylo to docela dusivé, vzpomíná na tu dobu představitel Rona. Přiznal také, že už se svým způsobem těšil, až bude mít trochu klidu. Myslím, že jsme skončili ve správný čas. Kdybychom pokračovali, mohlo to jít z kopce,“ přiznal.

Ron Weasley.
Ron Weasley ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár.  |  FOTO:  Archiv TV Nova

Dětská hvězda jedné role

Vymanit se ze škatulky jedné role není pro herce nic lehkého. Obzvlášť když se proslaví už v nízkém věku a není jistý ani tím, jestli chce dál hrát. Rupertu Grintovi se to ale podařilo, když se začal objevovat v dramatických a hororově laděných dílech. Konkrétně hraje třeba v seriálech Servant nebo se objevil v Kabinetu kuriozit Guillerma Del Tora. Podle jeho slov ho přitahují postavy, které jsou nějakým způsobem vnitřně zraněné.

Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Granger.
Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Granger v sérii Harry Potter.  |  FOTO:  Archiv TV Nova

Smrt

Většinu jeho posledních projektů spojuje téma smrti. Mám ze smrti trochu strach. Tohle mě donutilo se tomu trochu postavit. Myslím, že jsem to ještě úplně nevyřešil, ale na těch rolích je asi i něco terapeutického, říká herec. Nabízelo by se, že to může souviset s tím, proč se loni nezúčastnil pohřbu svého hereckého kolegy Robbieho Coltranea, který hrál dlouhá léta poloobra Hagrida. Důvod je ale trochu jiný. I když ho měl rád a vzhlížel k němu, nechtěl prý předstírat, že ho znal i mimo práci.

Wednesday

Představitel Rona má v současnosti další roli je totiž otcem tříleté Wednesday, kterou má s herečkou Georgií Groome. Jméno Wednesday není úplně obvyklé, takže se nabízí otázka, jak na něj přišli. „Milujeme tu postavu“ prozrazuje herec. „Jsem rád, že jsme ji měli dřív, jinak by to vypadalo trochu líně pojmenovat své dítě podle toho, na co se zrovna díváte,” naráží na seriál s Jennou Ortegou, který se stal nedávno hitem. „Je posedlá Měsícem,“ prozrazuje Rupert Grint o své dceři. „Je to úžasná věc. Naučila mě znovu si všeho vážit,“ uzavírá to s úsměvem.

Ron Weasley.
Ron Weasley a Harry Potter.  |  FOTO:  Archiv TV Nova

Jeho hereckou kolegyni Emmu Watson sledujte ve filmu Circle: Uzavřený kruh, který najdete na Voyo!

Sdílet
  • #Daniel Radcliffe
  • #Rupert Grint
  • #Emma Watson

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady