Unikátní dokument odhaluje pravidla přežití v ženských věznicích!

Unikátní dokument odhaluje pravidla přežití v ženských věznicích!
Zdroj: TV Nova

Nahlédněte díky unikátnímu dokumentu za střežené dveře ženských vězic! Jaká jsou nepsaná pravidla přežití? Jak se s vězením vyrovnávají blízcí odsouzených? Z toho mrazí, protože se to může stát i vám!

Už ve středu 10. května odvysílá televize Nova premiérový díl dokumentární série Holky pod zámkem. Série odhaluje pohled do soukromí a duší žen, které si odpykávají trest v ženských věznicích ve Světlé nad Sázavou, Opavě a Velkých Přílepech. V jednotlivých dílech se diváci dozvědí, co dostalo ženy za mříže a jak se dívají na své trestné činy dnes. Díky štábu diváci nahlédnou do režimu ženských věznic i nepsaných pravidel přežití. Jak se se situací vyrovnává jejich nejbližší okolí a co budou dělat, až je propustí?
 

„Díly uvedené v roce 2015 byly velmi populární a dosahovaly průměrně téměř 30% podílu na sledovanosti v cílové skupině 15–54. Mezi diváky vzbudily jednotlivé příběhy velký ohlas, proto jsme se rozhodli v tomto netradičním televizním projektu pokračovat a od 10. května divákům přineseme další silné příběhy žen z českých věznic,“ říká Alex Ruzek, ředitelka sekce programu skupiny Nova.


Galerie

„Sérii dokumentů z ženských věznic jsme natáčeli po dobu 8 měsíců. V každé z věznic jsme našli několik žen, které byly ochotny se s námi podělit o svůj příběh, odvyprávět, jak se do vězení dostaly a jak tam pobyt prožívají. U dvou z nich se nám podařilo natočit i jejich propuštění, v některých příbězích diváci uvidí i jejich příbuzné a blízké. Kromě osobních příběhů odsouzených divákům ukážeme, jaký je tam režim, jaké jsou povinnosti odsouzených a jak se s nimi pracuje, aby se po propuštění snižovala pravděpodobnost, že se do výkonu trestu zase vrátí,“ prozradila kreativní producentka pořadu Jana Rezková, která stojí i za úspěšnou reality show Výměna manželek.

 

Hned v prvním díle se diváci detailněji seznámí s životním příběhem ženy, která na sebe vzala vinu svého přítele, který na přechodu pro chodce srazil starého muže. Zdánlivě lehká nehoda však měla nedozírné následky a ovlivnila mnoho životů. Jak se se svou vinou vyrovná dobře situovaná žena, která se náhle musí začlenit do vězeňské skupiny, a mnoho dalších strhujících příběhů uvidí diváci v nové dokumentární sérii.


FOTO:  TV Nova


Ve středu 10. května ve 21.35 odstartuje na TV Nova premiérová dokumentární série Holky pod zámkem!

 
NEPŘEHLÉDNĚTE:
SILNÉ EMOCE A TĚŽKÉ OSUDY: Na obrazovky se vrací nové příběhy Holek pod zámkem! Na co se můžete těšit?

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady