TRAGICKÁ SMRT PŘI NATÁČENÍ! A k tomu hodně zraněných. Akční film Godzilla skrývá drsné pozadí

TRAGICKÁ SMRT PŘI NATÁČENÍ! A k tomu hodně zraněných. Akční film Godzilla skrývá drsné pozadí

Legenda opět ožila. Godzilla boří nejen budovy, ale i divácká očekávání! Není totiž jediným monstrem v tomto filmu!

Joe Brody (Bryan Cranston) žije s malým synem Fordem (Aaron Taylor-Johnson) v Japonsku a během katastrofy v jaderné elektrárně přijde o milovanou ženu. Dle prohlášení vlády šlo pouze o zemětřesení, ale Joe tuší, že to bylo jinak. Ani po patnácti letech není plně smířen s její smrtí a nevěří, že za zánikem celé elektrárny opravdu stojí přírodní katastrofa. Vydává se znovu pátrat po důkazech do karanténní zóny. V den, kdy se k němu připojí i jeho syn Ford, se však v bývalé elektrárně opět něco zvrtne.


Nejen v samotném filmu, ale i během natáčení šlo o lidské životy! Máme pro vás deset zajímavostí nejen z natáčení filmu Godzilla.


1. Přestože se značná část filmu odehrávala v Japonsku, filmaři zemi vycházejícího Slunce vůbec nenavštívili!

2. Legendární Godzilla, jež je vysoká 108 m a jejíž ocas měří 168 m, je ve srovnání s předchozími dosud tou největší. Například ve filmu Gojira (1954) měří na výšku „jen“ 50 m.

3. Během natáčení filmu došlo k několika úrazům. Stalo se tak, když herci utíkali před Godzillou.

4. Godzilla je poslední film, na kterém spolupracovala společnost Warner Bros a Legendary Pictures.

5. Film byl distribuován společností Warner Bros. po celém světě s výjimkou Japonska, kde se o distribuci postarala společnost Toho.
 

Galerie
6. Během natáčení došlo také k velmi smutné události. Zemřela jedna z komparsistek za nezveřejněných okolností. Jelikož po sobě zanechala malou dceru, všichni, kteří se podíleli na natáčení, včetně produkce, herců a komparzu, darovali malé dcerce nemalou finanční částku.

7. Při natáčení v kanadském BC Place bylo na komparz k natáčení povoláno až 600 lidí.

8. Zvukaři používali pětimetrovou aparaturu o výkonu sto tisíc wattů, aby docílili ideálního řevu Godzilly.

9. Při natáčení na mt. Cypress byly teploty tak vysoké, že jeden člen produkce a pár herců omdlelo a na místo  musela být povolána sanitka! Natáčení však poté pokračovalo nerušeně dál.

10. Na scéně byly zakázané mobilní telefony, protože si plno lidí pořizovalo fotografie či videa. Dva mladíci pak tyto záběry zveřejnili na Twitteru a studio s nimi zahájilo soudní jednání o pokutě ve výši 150 000 amerických dolarů. Chudáci!


Na akční film Godzilla se mohou diváci těšit již tuto sobotu 22.dubna ve 20:20 na TV Nova a v repríze v neděli 23.dubna na Nova Cinema od 17:35.NEPŘEHLÉDNĚTE:
TOP 10 filmu Na hraně zítřka: Spočítali jste, kolikrát musel Tom Cruise zemřít?

TOP 5: Slavné hasičské drama Okrsek 49 má do očí bijící chyby. Všimli jste si jich?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady