Čech vybírající lokace i vážně zraněný Tobey Maguire! Co jste o natáčení Spider-Mana 2 určitě nevěděli?

Čech vybírající lokace i vážně zraněný Tobey Maguire! Co jste o natáčení Spider-Mana 2 určitě nevěděli?

Spider-Man 2 se stal nejúspěšnějším filmovým pokračováním své doby: už během prvního dne vydělal miliony! Všechno ale mohlo být úplně jinak – hrozilo, že hlavní protagonista Tobey Maguire si už ve filmu nezahraje. Proč? Přečtěte si TOP 10 zajímavostí z natáčeni!

Děj filmu se odehrává dva roky po událostech první části. Peter Parker (Tobey Maguire) pořád vede dvojí život, jeho touha po milované Mary Jane (Kirsten Dunst) je ale stále silnější, navíc má strach že přijde i o nejlepšího přítele – Harry Osbourne (James Franco) Spider-Mana nenávidí a nesnese jakoukoliv zmínku o tomto superhrdinovi. Proto si Peter rozhodne na Spider-Mana zanevřít a začít žít normální život.
 

Město ale ohrožuje mocný Dr. Octopus (Alfred Molina) – ďábelská stvůra se dvěma páry smrtících chapadel. Peter si vzpomene na slova strýčka Bena, že „velká síla obnáší i velkou zodpovědnost“ a pochopí, že Spider-Man se musí vrátit, protože lidé ho potřebují... Aby dokázal Dr. Octopuse zastavit, musí se naučit žít se svým osudem a využít všech svých schopností, které jsou mu zároveň darem i prokletím.

Galerie


Top 10 zajímavosti filmu Spider-Man2!


1. Režisér Sam Raimi podepsal smlouvu na režii druhého dílu měsíc před premiérou prvního snímku o Spider-Manovi. Natáčení filmu začalo dříve, než byl dokončen oficiální scénář!


2. Podle scénáristy Michaela Chabona se v rané verzi scénáře objevila Black Cat (kočičí žena, ke které měl hlavní hrdina opravdu blízko), ale také padouch Lizard a z Harryho se měl stát Green Goblin.


3. Původně se uvažovalo, že film bude mít nějaký podtitulek, například Spider-Man: No More (Spider-Man: Nikdy víc), Spider-Man Lives (Spider-man žije) nebo Spider-Man: Unmasked (Spider-Man: Odhalení).


4. Herec Alfred Molina, který ztvárnil Dr. Octopuse, si svá chapadla natolik oblíbil, že si je dokonce pojmenoval – dal jim jména Harry, Larry, Moe a Flo. Drápům, které byly na konci chapadel, říkal death flowers (mrtvé květiny). Celková délka chapadel Dr. Octopuse je čtyři metry.


5. Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící několik let v Los Angeles – Pavel Štěrba. Podílel se také na výběru lokací k filmům Blade 2 nebo Daredevil.


6. V menších rolích se ve filmu objevili Sam Raimi (režisér) a Stan Lee (autor původního komiksu).


7. Spider-Man 2 vytvořil rekord jako nejvýdělečnější film, který měl premiéru ve středu. Předtím prvenství držel Pán prstenů: Návrat krále. V amerických kinech Spider-Man 2 v den premiéry vydělal 40,4 miliony amerických dolarů.


8. Rozpočet filmu činil 200 milionů dolarů, z toho přibližně 54 milionů dolarů bylo utraceno za speciální efekty.


9. Roli pavoučího muže si v pokračování mohl zahrát Jake Gyllenhaal. Tobey Maguire se totiž vážně zranil během natáčení filmu Seabiscuit. Dlouho si zraněni páteře léčil a měl velké bolesti, proto nebylo jisté, jestli na roli kývne. Tobey ale nakonec nabídku přijal. Za roli dostal rekordních 17 milionů dolarů.


10. Ve skutečném životě je Tobey Maguire vegetarián, takže ve scéně, kde jí hot-dog, si musel dát párek z tofu.
 

Na film Spider-Man 2 se můžete těšit v sobotu 22. dubna od 13:00na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 4: Leo DiCaprio jako Spider-Man! Vznik slavného filmu má hodně zajímavé pozadí

TOP 10 filmu Na hraně zítřka: Spočítali jste, kolikrát musel Tom Cruise zemřít?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady