• TV Nova
  • TOP 10 filmu Na hraně zítřka: Spočítali jste, kolikrát musel Tom Cruise zemřít?

TOP 10 filmu Na hraně zítřka: Spočítali jste, kolikrát musel Tom Cruise zemřít?

TOP 10 filmu Na hraně zítřka: Spočítali jste, kolikrát musel Tom Cruise zemřít?

Bez přípravy je nasazen do první linie, neprošel nikdy žádným výcvikem a do boje byl poslán v podstatě za zbabělost - i přesto pozná všechny momenty bitvy do toho nejmenšího detailu a bude největší zbraní v boji s vesmírnou rasou.

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimozemská rasa - Mimikové - připomíná včelí kolonii, útočí na zemi a nechává za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je s mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít.


Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky, a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu stále dokola. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt) a každá další bitva je pro ně příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit.
 

Všichni odpůrci herce Toma Cruise si tentokrát přijdou na své - Tom Cruise ve filmu zemře a hned několikrát! Film Na hraně zítřka nabízí mnoho zajímavostí, vybrali jsme pro vás deset nejlepších.
 

TOP 10 filmu:
1. Název filmu se poprvé objeví až v závěrečných titulcích.


2. V době první klapky nebyl ještě kompletní scénář hotový a nebyl znám konec filmu.3. Kvůli natáčení sekvence na začátku filmu bylo – poprvé v historii Londýna – kompletně zavřeno na 3 hodiny Trafalgarské náměstí.


4. Do hlavní role byl původně obsazen Brad Pitt a zvažován byl i herec Ryan Gosling.5. Film měl v USA premiéru 6. června 2014, tedy přesně v den 70. výročí vylodění v Normandii, které se ve vlastní podobě odehrává i ve filmu.


Galerie
6. Původní název filmu byl All You Need Is Kill, korespondující s knižní předlohou.


7. Autor první verze scénáře Dante Harper inkasoval od studia Warner Bros přes milion amerických dolarů. Jeho jméno však není uvedeno v titulcích filmu.


8. Tom Cruise si přál hrát po boku Emily Blunt poté, co na něj zapůsobila ve filmu Správci osudu (2011), kde se musela naučit těžkou baletní choreografii.


9. Film se natáčel ve stejných prostorech jako film Harry Potter.


10. Za rozlučkový večírek utratil Tom Cruise přes sto tisíc amerických dolarů. Sám se ho ale nezúčastnil, protože dotáčel poslední scény filmu.


Film Na hraně zítřka můžete sledovat tento pátek 7. dubna od 20:20 na TV Nova nebo v repríze v sobotu 8. dubna od 17:50 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejslavnější role hollywoodského hezounka! V čem byl Tom Cruise nejlepší? HLASUJTE!

ZAPOMENUTÉ PÁRY showbyznysu: Víte, že spolu tyhle hvězdy chodily?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady