Robert Downey Jr. vysmekl poklonu Gerardu Butlerovi. Který jeho akčňák ho uchvátil?

Herec Gerard Butler se mimo jiné proslavil akčními filmy, které mají v názvu slovo pád. Ať už šlo o Pád Bílého domu, Pád Londýna nebo Pád anděla. V nich ztvárňuje neohroženého hrdinu, který zachrání celou situaci. I když jsou takové snímky celkem předvídatelné, mají ve světě velkou tradici. Jejich příznivcem je i herec Robert Downey Jr.! Jakou vysmekl svému kolegovi poklonu?

Třiapadesátiletý Skot se s fanoušky podělil o to, jaký e-mail mu od představitele Iron Mana přišel po premiéře filmu Pád Bílého domu z roku 2013. Co mu v něm napsal?

Dojemná pochvala

„Robert Downey Jr. mi po tom filmu napsal ten nejhezčí e-mail,“ podělil se o své pocity v rozhovoru pro server Uproxx. Stálo v něm: „Potřebujeme víc takových filmů. To jsou ty filmy, když jsem byl jako dítě v New Yorku a lidé křičeli na plátno, házeli věcmi a říkali: 'Ne!' a tleskali a jásali. Myslím, že přesně takový je i tenhle film, je to návrat k tomu, kdy člověka ovládne skupinová energie a všichni jsou buď vyděšení, nebo vám fandí.“

FOTO:  instagram/Robert Downey Jr.

Návrat k filmům z 90. let

Právě jeho reakce také přispěla k tomu, že se Gerard Butler pustil do dalších snímků tohoto typu. A navíc naprosto rozumí tomu, jak to jeho herecký kolega myslel. „Takové filmy jsou prostě zábavné. Existují důvody, proč přežily a diváci na ně chodí. Je to návrat k filmům z 90. let, kdy si prostě říkáš: 'No tak!' A navíc má v sobě hodně prvků – je to drama, akční, jsou tam prvky přežití, je to katastrofický film,“ rozplýval se nad tímto žánrem sám herec.

FOTO:  Profimedia

V roce 2020 bylo oznámeno, že se chystá další snímek z této série. Od té doby k němu ale nebyly zveřejněny žádné nové informace. 

Filmy s Gerardem Butlerem sledujte na Voyo.

Sdílet
  • #Gerard Butler
  • #Robert Downey Jr.

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady