• TV Nova
  • TOP 10 filmu Karlík a továrna na čokoládu: Alergie na čokoládu, tvrdý výcvik veverek a reálné sladkosti!

TOP 10 filmu Karlík a továrna na čokoládu: Alergie na čokoládu, tvrdý výcvik veverek a reálné sladkosti!

TOP 10 filmu Karlík a továrna na čokoládu: Alergie na čokoládu, tvrdý výcvik veverek a reálné sladkosti!
Zdroj: Profimedia

V roce 1964 vyšla kniha Karlík a továrna na čokoládu. O 41 let později ji režisér Tim Burton přetvořil do lehce podivné komedie plné čokolády a cukrovinek. A natáčení rozhodně bylo zajímavé!

Nápaditý snímek potěší nejen všechny milovníky čokolády. Příběh malého chudého chlapce Karlíka Bucketa, který se díky zlatému kupónu dostane do továrny na výrobu čokolády a bude mít možnost poznat osobně samotného majitele Willyho Wonku, je zpracovaný do barevného a vizuálně působivého snímku plného překvapení!

Přečtěte si deset NEJ zajímavostí o filmu:


Jako první byl do role Willyho Wonky navrhnut Dustin Hoffman. Dovedete si vůbec představit, jak by výsledný film vypadal?

Johnny Depp byl jako dítě alergický na čokoládu. Přiznal, že nemá rád chuť kvalitní čokolády a dává přednost méňe kvalitní, která se používá na výrobu velikonočních zajíčků.


Pro natáčení filmu bylo potřeba vycvičit čtyřicet veverek. Jejich výcvik zabral úctyhodných 19 týdnů! Režisér totiž nechtěl digitální veverky.

Firma Nestlé poslytla 1 850 tabulek skutečné čokolády, 110 000 plastových tabulek bylo zabaleno do obalů Nestlé.

GalerieVeškeré cukrovinky – lízátka, obrovské cukrové hůlky a bonbóny, byly skutečné sladkosti. Pauzy během natáčení musely být skutečně sladké!

Po vydání filmu se některé čokoládové výtvory dostaly do prodeje v obchodě Choccywoccydoodah v Brightonu.

Na řeku v továrně bylo použito 781 930 litrů falešné čokolády a 145 475 litrů na vodopád.

Natáčení scén s dětmi ve Velké Británii komplikoval zákon, který dětem povoluje pracovat maximálně čtyři a půl hodiny denně.

Zlatý lístek z filmu nabízel specializovaný londýnský obchod s rekvizitami na začátku roku 2015 za 22 800 amerických dolarů.

Tim Burton se snažil vyhýbat přílišnému používání digitálních efektů. Chtěl, aby se herci lépe vžili do reálného prostředí. Z tohoto důvodu museli tvůrci vytvořit obrovské rekvizity a modely. Tak například výroba lodě, na které se Wonka s návštěvníky plaví, trvala 20 týdnů!
 

Rodinný film Karlík a továrna na čokoládu můžete sledovat tuto sobotu 8. dubna ve 20:00 na Nova Cinema a v repríze v neděli 9. dubna od 14:10 na stejném kanálu.NEPŘEHLÉDNĚTE:
HARRY POTTER: Těchto filmových chyb jste si na 99 % rozhodně nevšimli!


Křeče v čelistech, alergie i obvinění z rasismu: Skrytá tajemství filmu Karlík a továrna na čokoládu!

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady