TOP 10 ZAJÍMAVOSTÍ OSTROVA: Proč i přes její souhlas neuvidíme Scarlett Johansson ve filmu nahoře bez?

TOP 10 ZAJÍMAVOSTÍ OSTROVA: Proč i přes její souhlas neuvidíme Scarlett Johansson ve filmu nahoře bez?

Scarlett Johansson je pověstnásvou krásou: je držitelkou řady ocenění pro nejkrásnější ženu i nejsexuálnější herečku současnosti, má řadu cen za nejvíc sexy tělo. Byla ochotná točit lechtivé scény nahoře bez, režisér to však odmítl. Proč? Čtěte TOP 10 zajímavostí o filmu Ostrov.

Děj filmu se odehrává v nedaleké budoucností ve vědeckém Institutu, kde žije jen hrstka lidí — jsou to šťastlivci, kterým se podařilo přežit ekologickou katastrofu, která vedla ke kontaminaci Země. Jediným snem těchto lidí je dostat se na Ostrov: údajně je to jediné místo, které nebylo zasažené kontaminací. Patří k ním i Lincoln 6-Echo, který se zakouká do krásné dívky Jordan 2-Delta a společně sní o cestě na Ostrov. Jednou se ale náhodou dostane do technického sektoru Institutu a vzápětí zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a žádný Ostrov neexistuje...
 

Film Ostrov je plný intrik, tajemství i zajímavých zvratů. Jaké zajímavosti ale skrývá zákulisí filmu? Přečtěte si náš TOP 10 o filmu Ostrov:


1. V Institutu vědci používají k práci speciální chytré dotykové stoly. O dva roky později si počítačová společnost Microsoft odkoupila od tvůrců filmu patent na tyto stoly.


2. Tlačítka, kterými se ve vědeckém Institutu otevírají a zavírají dveře, vypadají hodně futuristicky. Ve skutečnosti to jsou ovladače hlasitosti pro počítače firmy Apple.


3. Černá jachta, která se neustále objevuje ve snech hlavního hrdiny, skutečně existuje — jmenuje se Wallypower 118 a stojí 25 milionů dolarů.


4. V další scéně se zas objeví Bugatti Veyron. Vyrábí se asi jen padesát takových aut za rok a jedno takové autíčko by vás vyšlo na zhruba 1,25 milionů dolarů.


5. Natáčení někdy trvalo až čtrnáct hodin denně, poté herci museli na další dvě hodiny do posilovny.


6. Herečka Scarlett Johansson , která ztvárnila hlavní hrdinku, nabídla režisérovi, že se v erotických scénách objeví nahoře bez. Nakonec se ale nepokocháme — aby film byl přístupný i náctiletým divákům, rozhodl se režisér pro velmi cudné erotické scény.


7. Když se hlavní hrdinové ocitnou v centru města, všude kolem sebe vidí plakáty i reklamu Calvin Klein se Scarlett Johansson. Jde o skutečnou reklamu, kterou herečka natočila pro světoznámou firmu několik měsíců před vznikem filmu.


8. Tyto scény se podle příběhu odehrávají v Los Angeles, ve skutečnosti se ale točily Detroitu.


9. Předtím, než Lincoln potká svého „sponzora“, pro kterého se měl stát dárcem orgánu, vidíme několik jeho fotografií na motorce. Jsou to skutečné fotky herce Ewana McGregora z natáčení cestopisného seriálu Dlouhá cesta.


10. Ostrov je po trilogii Transformers již čtvrtým filmem Michaela Baye, ke kterému složil hudbu Steve Jablonsky.
 

Na film Ostrov se můžete těšit v sobotu 2. dubna od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze v úterý 4. dubna od 16:05.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 5: Herci při natáčení Pompejí pracovali v nelidských podmínkách. Co všechno museli vytrpět?

Slavný film Armageddon vůbec nemusel být natočen. Liv Tyler létala během natáčení do Česka!

Sdílet

Nejnovější videa

Články