TOP 8: Drtivý dopad záhad filmu Mocný vládce Oz! Proč byla krásná Mila Kunis tak ošklivá?

TOP 8: Drtivý dopad záhad filmu Mocný vládce Oz! Proč byla krásná Mila Kunis tak ošklivá?
Zdroj: Archiv TV Nova

Hvězdy filmu Mocný vládce Oz to neměly lehké: James Franco se učil kouzla několik týdnů a Mila Kunis musela denně trávit v maskérně až pět hodin. Jaké další zajímavostí ukrývá zákulisí velkofilmu Mocný vládce Oz?

Film předchází známé pohádce Čaroděj ze země Oz od známého amerického spisovatele Lymana Franka Bauma. Vypráví příběh Oscara Diggse — pouťového kouzelníka, který se dostává do kouzelné říše. V tu chvíli má pocit, že se na něj konečně usmálo štěstí: Věří, že díky svým trikům si zde získá slávu i bohatství. Místo toho ho však čeká setkání se skutečnými čarodějkami a následná volba mezi dobrem a zlem, kdy se z obyčejného cirkusáka má stát opravdovým čarodějem — mocným vládcem Oz.
 

Galerie


Jakými proměnami museli projit herci během natáčení? A jaká kouzla se filmařům opravdu povedla? Top 8 zajímavosti o filmu Mocný vládce Oz:


1. Několik týdnu před začátkem natáčení musel strávit herec James Franco přípravou na roli: Pod vedením jednoho z nejznámějších kouzelníku Las Vegasu Lance Burtona se učil základní kouzla, například vytahovat králíky z klobouku nebo nechat věci vzplanout.

 

FOTO:  Archiv TV Nova


2. I pro filmové studium Disney trvala příprava natáčení déle než obvykle — tvůrci si museli dávat pozor na to, aby (byť nechtěně) nepoužili něco z původního filmu Čaroděj ze země Oz z roku 1939, jelikož práva na tento film má společnost Warner. Proto zde neuvidíme ani rubínové střevíčky, ani zlatý klobouk a dokonce i zlá čarodějka musela být vyvedena v jiném odstínu zelené. Při psaní scénáře i natáčení vždy byli přítomní právníci, kteří měli dohlédnout na to, aby si filmaře od Disneye něco „nevypůjčili“.


3. V pohádce Lymana Franka je právě mocný čaroděj Oz tím, kdo postavil Smaragdové město, avšak ve filmu Smaragdové město už stojí.

 

FOTO:  Archiv TV Nova


4. Na výzdobu Smaragdového města i kostýmů hlavních protagonistů bylo použito přes 260 000 křišťálů Swarovski.
 

5. Danny Elfman patří mezí nejslavnější a nejžádanější hudební skladatele Hollywoodu současnosti. S režisérem Samem Raimim pracoval i dříve, například složil hudbu k jeho filmům Spider-Man i Spider-Man 2, avšak právě po tomto filmu se hrozně rozhádali a Elfman prohlásil, že raději bude dělat číšníka, než aby znovu dělal pro Sama Raimiho. Po dlouhodobém vyjednávání ale polevil a nakonec hudbu k filmu složil.


6. Hlavní roli mocného čaroděje Oz byla nabízena mnohým slavným hercům, mimo jiné ji mohli zahrát Johhny Depp i Robert Downey Jr., o roli čarodějnic se ucházely Olivia Wilde, Amy Adams, Blake Lively, Kate Beckinsale, Keiry Knightley, Rebeccy Hall i Hilary Swank.

 

FOTO:  Archiv TV Nova


7. Americká herečka ukrajinského původu Mila Kunis několikrát získala cenu pro nejkrásnější ženu současnosti nebo nejvíc přitažlivou herečku Hollywoodu. V tomto filmu si její krásy moc neužijeme — pro to, aby se krásná Mila mohla proměnit v ošklivou čarodějku, musela trávit v maskérně až pět hodin: Čtyři hodiny trvalo, než ji maskéři nalíčili, a po natáčení se make-up musel další hodinu odstraňovat.


8. Během celého filmu má na sobě hlavní hrdina jeden a tentýž klasický oblek. Samotný režisér trval na tom, že oblek musí být jenom jeden a musí projít s hrdinou celým filmem, i když je zvykem, že herci mají několik kusů téhož kostýmu. Oblek šil ručně známý hollywoodský návrhář Gary Jones.
 

Film Mocný vládce Oz můžete sledovat již tuto sobotu 1. dubna od 20.00 na Nova Cinema a v repríze 2. dubna od 14.15.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 5. Dobrodružné fantasy Princ z Persie: Písky času je skvělý film, ale i v něm se najdou chyby

ODHALENÍ: Jaké tajemství ukrývá POHÁDKA ŘACHANDA? Šárka Vaculíková promluvila o skrytém lesním boji

Sdílet

Nejnovější videa

Články