• TV Nova
  • TOP 11: Neexistující nástroje i celý štáb v záběru! Toto jsou nejvtipnější chyby klasiky Sestra v akci!

TOP 11: Neexistující nástroje i celý štáb v záběru! Toto jsou nejvtipnější chyby klasiky Sestra v akci!

TOP 11: Neexistující nástroje i celý štáb v záběru! Toto jsou nejvtipnější chyby klasiky Sestra v akci!
Zdroj: Archiv TV Nova

Filmaři zkomolili jméno hlavní hrdinky! Jaké další chyby můžeme najít ve známé komedii z prostředí katolického kláštera – Sestra v akci?

Je to k nevíře, avšak bláznívá komedie o zpěvačce Deloris, co se musí vydávat za jeptišku Marie Clarence, letos slaví pětadvacet let. Již čtvrtstoletí nepřestává tento film bavit diváky všech věkových kategoriích a neustále si získává nové fanoušky. Ale i přesto, že se jedná o jednu z nejznámějších komedií, i tady se filmaři dopustili řady chyb. Víte o nich?

TOP 11 chyb filmu Sestra v akci:

1. Na začátku filmu Deloris zpívá v kasinu a na jevišti kromě ní jsou i dva doprovodní zpěváci. Později v rozhovoru s matkou představenou Deloris ale tvrdí, že nemůže vést sbor, protože zpívá pouze sólo.

2. Na první zkoušce sboru Marie Clarence/Deloris vyzve sestry, aby se seřadily podle stupnice, a zeptá se, kdo zpívá soprán. Přihlásí se několik jeptišek z opačných stran sboru, a tak je Marie Clarence požádá, aby všechny přešly do popředí na levou stranu. Pozorný divák si ale všimne, že z pravé strany přijde pouze jedna jeptiška.

FOTO:  Archiv TV Nova

3. Marie Clarence si neustále stěžuje na brzké ranní vstávání, a tak jí sestra Marie Roberts věnuje budík se slovy: „Nastavila jsem Ti ho na pět ráno.“ Ovšem když se podíváme pozorněji, tak uvidíme, že budík je nastaven na 7:00.

4. I další filmová chyba se odehrává kolem onoho nešťastného budíku — když brzy ráno zazvoní, tak ho Marie Clarence vypne a záhy jí ruka z budíku padá. V dalším záběru má ale ruku opět položenou na budík.

5. Během prvního vystoupení sesterského sboru zpívají jeptišky píseň Hail Holy Queen. V prvním záběru vidíme, že má sestra Marie Robert ruce sepnuté k modlitbě, hned v dalším záběru už má ruce podél těla.

6. Ihned po tomto vystoupení předvolá matka představená Marii Clarence k sobě do kanceláře. Během jejich rozhovoru si můžeme na pozadí všimnout něčí ruky (evidentně někoho ze štábu), jak se snaží odehnat holuby, co sedí na parapetu.

7. Když Marie Clarence utíká před mafiány, začnou po ní Joey a Willy střílet. Zazní výstřel a za pár vteřin se kulka odrazí od schodů několik centimetrů od hlavní hrdinky. Ve skutečnosti ale při tak malé vzdálenosti by došlo téměř okamžitě po výstřelu.

FOTO:  Archiv TV Nova

8. Když detektiv Eddie Souther přijede do kasina a otevře dveře auta, v odraze můžeme vidět filmový štáb.

9. Během závěrečného vystoupení sborů můžeme slyšet strunné i bicí nástroje, avšak na pódiu je pouze klavír.

10. Jak všichni víme, ono závěrečné vystoupení s písní I will follow him vyvolá u diváku bouřlivé ovace. I papež je z písně nadšen, a tak sboru tleská ve stoje. Protokol praví, že jakmile se papež postaví, musí se okamžitě postavit i veškerý jeho doprovod. Avšak můžeme jasně vidět, že i když papež tleská ve stoje, jeho společníci zůstávají sedět.

11. V závěru filmu se objevují fiktivní titulní strany časopisu, věnované úspěchu sesterského sboru a hlavní hrdince. Avšak první dva časopisy (People a Newsweek) mají její jméno napsané jako show „Delores“ zatímco další dva (Time a National Enquirer) mají „Deloris“.

FOTO:  Archiv TV Nova

Nenechte si ujít bláznivou komedii Sestra v akci v sobotu 1. dubna v 17.35 na TV Nova nebo v repríze v neděli 2. dubna od 18.15 na TV Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Můj auťák Brouk: Lindsey Lohan byla na premiéře vzteky bez sebe. Neuvěříte, co jí udělali s ňadry

TOP 3: I geniální Spielbergův film Zachraňte vojína Ryana má zásadní chyby. Všimli jste si jich?

 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady