Průnik jazyka žirafy do úst herce ve scénáři nebyl, vzešel z natáčení

Průnik jazyka žirafy do úst herce ve scénáři nebyl, vzešel z natáčení

Dovolená za trest je již třetí společnou romantickou komedií Adama Sandlera a Drew Barrymore. V roce 1998 se poprvé spolu objevili ve filmu Píseň pro nevěstu od Franka Coraciho a o šest let později v romantickém snímku Petera Segala 50x a stále poprvé. Opravdu se těm dvěma tak dobře spolupracuje, nebo je v tom něco víc?

Vztah Lauren (Drew Barrymore) a Jima (Adam Sandler) se opravdu nevyvíjí ideálně – rande naslepo dopadlo tragicky, a tak se rozhodli, že už se nikdy nechtějí potkat. Zanevřou na lásku, rozhodnou se věnovat dětem, a tak si nezávisle na sobě objednají fantastickou rodinnou dovolenou v Africe. To ale ještě netuší, že se budou muset dělit o jediné luxusní apartmá na africkém safari a strávit spolu celý týden.


Ve svém rozhovoru pro americky týdeník Variety prohlásil Adam Sandler, že Drew Barrymore je pro něj ideální filmovou partnerkou a točil by s ní pořád. Zřejmě si toho všimli i režiséři, kteří je dávají ve filmech dohromady už potřetí. A nejsou sami – ve všech třech společných filmech se v menších rolích objevuje i skutečná manželka Adama Sandlera – Jackie Sandler. Jde o náhodu, nebo opravdu má důvod žárlit?

Galerie


Jaké další zajímavostí skrývá Dovolená za trest?

1. Snímek obsahuje spoustu odkazů k předchozím společným filmům Drew Barrymore a Adama Sandlera – například, Drew Barrymore zpívá dceři před spaním píseň Over the rainbow, která zní ve filmu 50x a stále poprvé, když jí Adam Sandler vyznává lásku. Ve scéně, kdy se hlavní hrdinové potkávají v obchodě, můžeme na pokladně zahlédnout Allena Coverta, který též hrál ve filmu 50x a stále poprvé. Další tváří, která hrála ve filmech Sandlera a Barrymore, je Alexis Arquette – známý americký transgender herec, který ve filmu Píseň pro nevěstu vystupoval ještě jako muž.


2. Menší cameo si ve filmu stříhl i Dale Steyn — světoznámý jihoafrický hráč kriketu a jeden z nejlepších světových nadhazovačů.


3. I když první scény filmu se odehrávají v New Jersey, všechna auta mají poznávací značku státu Connecticut.


4. Scéna, kdy žirafa "políbí" Zaka Henriho (Jake) původně nebyla ve scénáři — žirafa ho olízla zcela nečekaně, avšak následné vniknutí jejího jazyka do pusy herce, tvůrci dokreslili na počítači.


5. Natáčení probíhalo převážně v Jihoafrické republice, scény na pláži pak v Miami i na Floridě.
 

Na film Dovolená za trest se můžete těšit v pátek 31. 3. od 20:20 na Nově. Následně jej uvidíte v repríze v sobotu 1. 4. od 18:00 na Nově Cinema!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ČTYŘICÍTKA NA KRKU: Skutečně lhala hlavní představitelka o svém věku?


Můj auťák Brouk: Lindsey Lohan byla na premiéře vzteky bez sebe. Neuvěříte, co jí udělali s ňadry

Sdílet

Nejnovější videa

Články