• TV Nova
  • Cena Michala Velíška pro hrdiny mezi námi

Cena Michala Velíška pro hrdiny mezi námi

Cena Michala Velíška pro hrdiny mezi námi
Zdroj: TV Nova

Jsou tomu již tři roky, co byl střihač TV Nova Michal Velíšek na Karlově náměstí v Praze zabit v okamžiku, kdy bránil neznámou mladou ženu. Na základě jeho obdivuhodného postoje a odvážného činu uděluje TV Nova ve spolupráci s Nadací Adra každoročně Cenu Michala Velíška.

Občané ČR mohou nominovat kohokoliv ze svých spoluobčanů, který se podílel na záchraně života. Sedmičlenná odborná porota složená ze zástupců médií a spolupracovníků Nadace Adra vybere pět nejpozoruhodnějších příběhů občanské statečnosti. Ty pak každý týden představí v pořadu TV Nova Na vlastní oči.


Letos byl výběr pěti zachránců z 24 nominovaných velice náročný. „Letošní ročník je výjimečný v tom, jak silné příběhy jsme dostali. Cenu Michala Velíška by si zasloužil každý z nich. Podobně jako loni převažují nominace těch, kteří neváhali riskovat své životy pro jiné ve vodě nebo v plamenech. Jsou však zde i činy, které na první pohled vypadají docela obyčejně, avšak vzhledem k věku zachránce či konkrétní situaci najednou zjistíte, jak obrovskou odvahu vyžadovaly,“ říká předseda správní rady Nadace Adra Vítězslav Vurst.“


Osudy finalistů budete moci sledovat od 29. října do 26. listopadu. Od 29. listopadu do 7. prosince budete mít možnost na stránkách www.nova.cz dát svůj hlas příběhu, který vás nejvíce oslovil. Cena Michala Velíška bude vítězi, o kterém rozhodnete právě vy, předána 10. prosince 2008 v Rezidenci primátora Hlavního města Prahy.

Nova.cz, Nina Chovancová
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady