• TV Nova
  • Vydejte se za jarním sluníčkem s Klubem českých turistů! Co vás čeká?

Vydejte se za jarním sluníčkem s Klubem českých turistů! Co vás čeká?

Vydejte se za jarním sluníčkem s Klubem českých turistů! Co vás čeká?
Zdroj: Nova.cz

I když do výročí sta let republiky zbývá rok a půl, Klub českých turistů (KČT) přichází s oslavou tohoto jubilea již nyní a 25. března zahájí speciální seriál pochodů s názvem 100 let republiky, 130 let v pohybu. Nejenže turisté oslavují výročí republiky, ale také si připomínají 130. výročí od svého vzniku – 11. června 1888.

Série 100 pochodů, 100 kulturních zážitků pro rodiny s dětmi startuje v sobotu 25. března akcí „Za jarním sluníčkem“ v Praze. Každý, kdo přijde na místo startu a zaplatí zde symbolický poplatek, může vyrazit na některou z tras, jejichž společným cílem je Letná a Národní technické muzeum. Pro maminky je připravena také speciální kočárková stezka v délce 4 km v Letenských sadech.


Mediální partner TV Nova vás srdečně zve na procházku po 9 km trase s názvem „Jdeme s Novou“. Na konci pochodu je pro všechny účastníky této trasy přichystáno malé překvapení.


Mimo zážitek z procházky se můžete těšit na bohatý doprovodný program v cíli od 13 do 16 hodin: expozice Národního technického muzea je pro účastníky pochodu zdarma, dále je čeká  občerstvení nebo kulturní a hudební program. Zájemci si mohou zakoupit sběratelskou brožuru a do ní sbírat 100 samolepek ze všech míst pochodů. K dispozici bude i speciální razítko.


Během dubna a května se uskuteční další pochody na Plzeňsku, ve Vizovicích, na Lovoši v Českém středohoří, Chebu, Orlických horách, Javorníkách na Česko-slovenské hranici či v Klatovech. Celkem proběhne 100 pochodů, slavnostní zakončení bude 28. října 2018 na Náměstí Republiky v Praze.


K uvedení projektu se uskuteční tisková konference ve středu 22. 3. 2017 od 9,30 hodin v Národním technickém muzeu.


Trasy pochodu Za jarním sluníčkem, 25. 3. 2017

 

FOTO:  Nova.cz

Více informací na www.100letvznikurepubliky.cz.

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady