Botanická zahrada v Troji zve na výstavu tropických orchidejí

Botanická zahrada v Troji zve na výstavu tropických orchidejí
Zdroj: Nova.cz

Dne 2. března proběhla ve skleníku Fata Morgana Botanické zahrady hl. m. Prahy slavnostní vernisáž jedenáctého ročníku úspěšné výstavy tropických orchidejí. Letošní výstava orchidejí s podtitulem Amerikou křížem krážem se nese v rytmu energické samby a hýřivého karnevalu.

Výstava v trojské botanické zahradě patří k nejnavštěvovanějším v České republice. V roce 2016 si je prohlédlo 18 014 návštěvníků. Letos je součástí celoročního tématu Americký rok, který má návštěvníkům odhalit botanickou pestrost obou amerických kontinentů.

Březen v botanické zahradě v Troji patří orchidejím

Skleník Fata Morgana má otevřeno
ÚT – NE od 9:00 do 17:00.
V době konání výstavy orchidejí (3. 3. – 19. 3.) je otevírací doba skleníku Fata Morgana prodloužena do 18:00.
Otevírací doba venkovních expozic zahrady v březnu je PO – NE od 9:00 do 17:00.
Otevírací doba vinotéky sv. Klára:
PO – PÁ od 13:00 do19:00,
SO – NE, svátky od 11:00 do 19:00

Doprovodný program výstavy orchidejí:
4. – 5. 3. – Pěstitelský víkend
od 14:00, zásobní skleník pod Fata Morganou
11. – 12. 3. – Aranžovací víkend
od 14:00, zásobní skleník pod Fata Morganou
9. 3. – Za orchidejemi Peru - přednáška
od 17:30, výstavní sál
9.3. – Provázení výstavou
od 16 :00, skleník Fata Morgana
 

FOTO:  Nova.cz

Orchideje jsou největší čeledí v rostlinné říši,
která podle posledních odhadů čítá přes 26 000 druhů. "Trojská botanická zahrada pěstuje zhruba dva tisíce druhů orchidejí. Na výstavě uvidíte vzácné i zajímavé exempláře z našich sbírek,“ láká na výstavu Romana Rybková, kurátorka tropických rostlin a dodává: "Ve skleníku Fata Morgana přiblížíme nespoutanou atmosféru brazilského karnevalu díky pestrobarevným orchidejím z celého světa a neotřelým aranžmá studentů České zahradnické akademie Mělník. "Výstavu doprovodí fotogalerie známých i neznámých druhů orchidejí z Ameriky a ve výstavním sále jsme připravili zajímavosti ze světa těchto rostlin od Aljašky po Ohňovou zemi.

Během víkendů je připravena bohatá nabídka doprovodného programu. Odborníci poradí s péčí o tyto rostliny, a ukážeme vám, jak si díky originálním aranžmá zkrášlit byt. Chybět nebude ani oblíbená čajovna U Cesty.

FOTO:  Nova.cz

Po prohlídce skleníku Fata Morgana se můžete zastavit ve specializované prodejně v zásobním skleníku, kterou i letos zajišťuje společnost Pokojovky.cz. Pro vstup do prodejního prostoru je nutné prokázat se vstupenkou ze skleníku Fata Morgana. K dispozici budou stovky druhů a kultivarů mnoha různých orchidejí, z nichž větší část se v běžné obchodní síti neprodává. Pro orchidejové specialisty je připraveno několik stovek původních druhů orchidejí.

"Osobně jsme navštívili 41 pěstitelů orchidejí v Holandsku, Belgii, Německu a Rakousku a většinu orchidejí jsme si sami vybrali. Takže se jedná o kvalitní a čerstvé rostliny,“ říká Radek Kacerovský ze společnosti Pokojovky.cz, který zájemcům odborně poradí, jak se o orchideje správně starat, aby dobře prospívaly.

Mediálním partnerem Botanické zahrady je TV Nova.

Sdílet

Nejnovější videa

Články