• TV Nova
  • TOP 5. Dobrodružné fantasy Princ z Persie: Písky času je skvělý film, ale i v něm se najdou chyby

TOP 5. Dobrodružné fantasy Princ z Persie: Písky času je skvělý film, ale i v něm se najdou chyby

TOP 5. Dobrodružné fantasy Princ z Persie: Písky času je skvělý film, ale i v něm se najdou chyby
Zdroj: oficiální zdroj

Princ z Persie: Písky času patří mezi nejlepší filmy natočené podle počítačových her. Výpravné fantasy drama stojí za shlédnutí, ale i v něm se najdou chyby, kterých si pozorný divák musí všimnout.

Kdo ze současných čtyřicátníků nehrál hru Princ z Persie, ten zůstal světem počítačů netknutý po celé dětství. Jedna z nejpokrokovějších her vůbec stála u zrodu celého žánru. Nejedná se však o nic jednoduchého, proto filmařům trvalo tak dlouho, než dokázali příběh přenést plnohodnotně na plátno.
 

Renomovaný režisér Mike Newell v roce 2010 se snímkem uspěl. A bylo to i díky výběru hlavních představitelů. Krásnou Gemmu Arterton doplnil v roli hlavního záporáka slavný Ben Kingsley a role prince Dastana se ujal Jake Gyllenhaal. Charismatický herec dostal přednost před rovněž zvažovanými Orlandem Bloomem a Zacem Efronem. Pro producenty byl však první volbou populární indický hezoun Hrithik Roshan, ten však roli v očekávaném blogbusteru odmítl.


Galerie

 

TOP 5 chyb ve filmu:

Když Dastan (Jake Gyllenhaal) páchá sebevraždu, drží svého bratra Tuse (Richard Coyle) levou rukou za oděv a pravou rukou se propíchne. Jakmile však Tus začne vracet čas, Dastan si dýku z hrudi "vytáhne" oběma rukama.
 

Když se Dastan setká se svým strýcem, aby mu ukázal nůž, jsou ruce Bena Kingsleyho nedotčeny. V dalším záběru po zmínce Dastana jsou už však spálené.
 

Když Dastan zajistí v bitvě o Alamut druhou bránu, na jeho ruce je prsten. Když poté bránu zvedá, žádný prsten na ruce nemá. O chvíli později, když dává znamení, že brána je zajištěna, má stříbrný prsten na levé ruce.
 

Když Dastan po rozhovoru se strýcem utíká před perskými vojáky, jeden z nich ho sekne do levé ruky a je vidět krev. O něco později, když Dastan vojákům uteče a opře se o zeď, je krev pryč a ruka je nezraněna.
 

Ve scéně, kde Tamina předstírá, že omdlela a Dastan běží, aby ji zachránil, si můžete všimnout, že má Dastan na nohou moderní sportovní boty, pravděpodobně značky Adidas nebo Nike.

 

Film Princ z Persie: Písky času můžete sledovat v sobotu 18. března od 20.20 na TV Nova.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MÁTE POSTŘEH? Komedie o výměně těl Mezi námi děvčaty má dvě zásadní chyby. Všimli jste si jich?

DRAMATICKÉ NATÁČENÍ. Štěpánek o scéně plné slz s Adamovskou: Nejde to hodit za hlavu!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady