Nejeden rekord a vtipné faktografické chyby: Tyto nepřesnosti filmu Božský Evan vás pobaví!

Nejeden rekord a vtipné faktografické chyby: Tyto nepřesnosti filmu Božský Evan vás pobaví!
Zdroj: oficiální zdroj

Kdo neumí zeměpis? A co všechno filmaři přehlédli? Přečtěte si ty největší zajímavosti o pokračování oblíbeného Božského Bruce – a podívejte se na nejvtipnější nepřesnosti!

Hlavní hrdina Evan Baxter dostane od Boha nelehký úkol – postavit zvířecí archu, v níž budou zástupci všech živočišných druhů, a po vzoru hrdiny Starého zákona Noema je přivést na kopec podobný Araratu. Jak takový nesnadný úkol hlavní hrdina vyřeší ? A naváže pokračování komedie, v níž dostal božské schopnosti Jim Carrey, na úspěch prvního dílu?

Tyto zajímavosti o filmu a vtipné nepřesnosti vás dostanou!

1. Ve filmu bylo použitých nejvíce cvičených zvířat od začátku světového filmového průmyslu. Objevilo se zde neuvěřitelných 177 zvířecích druhů!

2. Zvířecí archu nechal režisér Tom Shadyac postavit přesně podle návodu ze Starého zákona.

3. Film měl rozpočet neuvěřitelných 175 milionů dolarů! To je na komedii opravdu rekord v dějinách kinematografie.

4. Steve Carell, představitel hlavního hrdiny Evana Baxtera, obdržel neuvěřitelný honorář, a to 5 000 000 dolarů, přičemž za svůj předchozí snímek 40 let panic dostal pouze sumu o jednu nulu kratší.

5. Filmová archa byla postavena na stejných betonových panelech, na kterých v Los Angeles přistávají Boeingy 747.

6. Původně se film měl jmenovat Božský Burce 2 a měla v něm hrát i Jennifer Aniston! Poté, co Jim Carrey roli ve filmu odmítl, byla potřeba snímek přejmenovat...

Galerie

7. Když ve filmu Evan jede kolem kina, hrají v něm zrovna film s názvem 40 let panna Marie. Film, kterým se proslavil Steve Carell, se jmenoval 40 let panic.

8. Filmařům také unikl jeden podstatný detail. Evan jakožto Noe žádá nekvašený chléb. Jenže tradice jezení nekvašeného chleba je až z dob Mojžíše – tedy tisíc let po Noem.

9. Tady měl někdo pětku ze zeměpisu! Mapa světa, která se ve filmu objevuje, je z větší části špatně. Tedy hlavně co se týče Evropy.  Z Portugalska se stala část Španělska, Turecko je menší a na východním středomořském pobřeží dokonce leží nový stát! Co se týče afrických států, většina z nich je zpřeházená.

10. Když je Evan ve své kanceláři obklopen ptáky, má zde také dva pávy. Během celého filmu se o nich mluví jako o páru, ovšem oba jsou mužského pohlaví – samice páva mají úplně jinou barvu! U pávů je tato nepřesnost poznat, u jiných zvířat však ne – ve skutečnosti byla ve většině případů zvířata stejného pohlaví, tedy mužského. Jednalo se o opatření kvůli bezpečnosti, samec a samice by totiž mohli být agresivní a mohlo by docházet k nepříjemným excesům...

11. Filmaři si také nevšimli, že ačkoliv se celý film odehrává ve Virginii, všechna auta mají poznávací značky státu Kalifornie.

Na film Božský Evan se můžete těšit v sobotu 18. 3. od 15.25 na Nově!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

CO FILMAŘŮM UNIKLO? Těchto 6 filmových chyb najdete v komedii Pařba na třetí! Všimli jste si jich někdy?

Šokují zajímavosti filmu Modrá laguna: Víte, proč Brooke Shields musela chodit po pláži v příkopech?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady